شفاف سازی در مورد سیاست جدید اشتراک گذاری اطلاعاتِ پایه بین واتساپ و فیسبوک / شایعه ۰۳۰۰

شفاف سازی در مورد سیاست جدید اشتراک گذاری اطلاعاتِ پایه بین واتساپ و فیسبوک

 

پس از خرید مالکیت واتس اپ توسط شرکت فیس بوک، این پیام رسان تصمیم به اشتراک برخی از اطلاعات کاربران خود با بانک اطلاعاتی کاربران فیسبوک گرفته است.اطلاعاتی نظیر شماره تلفنی که کاربر با استفاده از آن به واتساپ وارد شده و یا آخرین باری که از این پیام رسان استفاده کرده است با اطلاعات حساب کاربریِ فیسبوک وی ادغام خواهد شد. البته بدیهی است که به دلیل رعایت حریم شخصی کاربران، این اطلاعاتِ پایه به صورت عمومی برای دیگر کاربران فیس بوک نمایش داده نمی شود و ضمن اینکه کماکان پیام ها، تصاویر و سایر محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران واتساپ از دسترس فیسبوک خارج است.

 

از دلایل سیاست جدید اشتراک گذاری اطلاعاتِ پایه بین واتس اپ و فیس بوک می توان به مبارزه با هرزنامه ها (Spam) و همچنین بهبود کیفیت سرویس های فیسبوک همچون سرویس معرفی دوستان و سرویس های تبلیغاتی اشاره کرد.

 

درصورت عدم تمایل کاربران با این اشتراک گذاری، پروسه توقف آن بدین صورت تعیین شده است که ابتدا با ورود به قسمت Setting  نرم افزار واتساپ، گزینه Account و سپس گزینه Share my account info را مشاهده می نمایید. برای غیر فعال سازی این گزینه، Don’t Share را انتخاب کنید که البته در این صورت در آینده قادر به تغییر دوباره این تنظیمات نخواهید بود.

 

url.faranama.co/whatsapp

 

url.faranama.co/cne

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *