اصابت تخم مرغ به شیشه ماشین به قصد سرقت ! / شایعه ۰۱۹۹

متن شایعه

« مهم مهم مهم

هشدار بسیار مهم !!! لطفا اطلاع رسانی کنید.

دقت کنید که اگر درحین رانندگی درشب مورد اصابت تخم مرغ به شیشه جلو قرار گرفتید از زدن برف پاک کن و پاشیدن آب به شیشه بپرهیزید!!زیرا تخم مرغ با آب مخلوط شده و بصورت یک مخلوط شیری می گردد که تا ۹۲٫۵ درصد دید شما را از بین می برد سپس شما مجبوربه توقف در کنار جاده میشوید و در این موقع تبدیل به یک قربانی برای دزدان خواهید شد

این تکنیک جدیدترین مورد استفاده توسط دزدان است، به تازگی چندین مورد از این گونه سرقت در جاده ها گزارش شده است.لطفاً قضیه را جدی گرفته و موضوع را برای تمامی دوستان حتی کسانی که رانندگی نمی کنند نیز بفرستید. »

* پاسخ شایعه اصابت تخم مرغ به شیشه ماشین به قصد سرقت را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- این مطلب یک شایعه‌ی خارجی است که اولین بار در سال ۲۰۰۹ به صورت گسترده از طریق ایمیل و وبلاگ‌ها منتشر شد و در همان سال پلیس آمریکا این شایعه را تکذیب کرد.

http://url.faranama.co/nb6VI

۲- نسخه جدیدتر این شایعه در سال ۲۰۱۲ با اندکی تغییر و اضافه کردن جزئیات بیشتر برای جذاب ‌تر شدن داستان، همراه با عکس یک ماشین، دوباره به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شد و انتشار آن به حدی رسید که سایت‌های مشهور خارجیِ مبارزه با شایعات را مجبور کرد تا دوباره درباره‌ اش بنویسند.

http://url.faranama.co/MnExi

۳- سایت snopes.com در گزارش‌های پلیس ایالات متحده به دنبال چنین گزارشی گشته و نه تنها حتی یک مورد سرقت با استفاده از پرتاب تخم مرغ به شیشه‌ی ماشین پیدا نکرده، بلکه جالب است بدانید که چند مورد گزارش تعقیب و گریز پلیس پیدا شده که در آن مظنونین درحال فرار از دست پلیس به سمت شیشه‌ی ماشین پلیس تخم مرغ پرتاب کرده‌اند و نه تنها دید پلیس مختل نشده، بلکه مجرمین مذکور دستگیر نیز شده‌اند!

http://url.faranama.co/pyOSB

۴- این آزمایش توسط یکی از سایتهای خارجی انجام شده است؛ به این ترتیب که ۲ عدد تخم مرغ را به شیشه‌ی جلوی ماشین پرتاب کرده و بلافاصله از برف پاک کن همراه با آب استفاده کرده است. نتیجه اینکه کثیفی به وجود آمده تقریباً به صورت کامل پاک شده و به راحتی می‌شود جلو را دید. امتحان این آزمایش با حداقل امکانات امکان پذیر می باشد. ویدیوی این آزمایش را می توانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید.

http://www.aparat.com/v/56uUW

http://url.faranama.co/NVQGe

۵- حتی در صورتیکه دید راننده مختل هم بشود به هیچ وجه میزان اختلال به ۹۲/۵ نخواهد رسید، پرسش جالبی که اینجا وجود دارد این است که این عدد دقیق ۹۲/۵ درصد از کجا آمده و آیا اصولاً امکان اندازه‌گیری میزان اختلال در دید راننده تا این حد دقیق امکان پذیر است؟ از طرفی این آمار در صورت صحت داشتن باز هم به تعداد تخم مرغ‌های پرتاب شده، محل برخورد، سایز و شکل شیشه‌ی جلوی اتومبیل و… بستگی دارد.

۶- رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پاسخ به این شگرد سرقت  توسط سارقان گفت: هیچ گزارشی از سرقت‌های مشابه با این شیوه، در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار نگرفته است، اما برخی سارقان با استفاده از شگرد زاغ‌زنی، اقدام به شناسایی افرادی می‌کنند که پول زیادی را از بانک گرفته و قصد انتقال آن را دارند لذا درصورتی که خودرو یا البسه شما مورد اصابت اشیایی قرار گرفت که ایجاد مزاحمت و یا کثیفی نمود، بالافاصله نسبت به مراقبت از وسایل همراه خود هوشیاری و مراقبت لازم را نشان دهید.

http://url.faranama.co/ioW4T

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *