اعلام هشدار وقوع طوفان مغناطیسی در اخبار ۲۰:۳۰ / شایعه ۰۲۲۲

متن شایعه

« خبر فوری

اخبار۳۰-۲۰ اعلام کرد ساعت ۱۲ شب طوفان مغناطیسی در پیش است موبایل همراه خودرا در دست خود نگه ندارید در این ساعت …

امکان مرگ وجود دارد . امشب از ساعت ۱۲:۳۰ تا ساعت ۳:۳۰ صبح امواج الکترو مغناطیسی خطرناکی حاصل از طوفان خورشیدی از کنار زمین رد میشود . پس بنابراین گوشی های همراه خودتان را خاموش کنید،حتی گوشی خود را نزدیک بدن خود نگذارید که ممکن است به شما صدمه بزند . این خبر در گوگل،ناسا و بی بی سی نیوز هم گفته شده . لطفا این پیام رابه کسانی که سلامتیشون برای شما اهمیت داره بفرستید »

* پاسخ شایعه اعلام  هشدار وقوع طوفان مغناطیسی در اخبار ۲۰:۳۰ را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱-  این مطلب یک شایعه بین المللی است که انتشار آن ازسال ۲۰۱۰ آغاز و نسخه های متفاوتی از آن تا کنون در سراسر دنیا منتشر شده است.

 

http://url.faranama.co/2gnKp

 

۲- هیچ هشداری در مورد طوفان مغناطیسی، در سایت های خبری و همچنین خبرگزاری های ایرانی و خارجی و رسانه های جمعی مانند اخبار ۲۰:۳۰ و یا بی بی سی منتشر نشده است.

 

۳- طوفان خورشیدی جریانی از ذرات یونی انرژی دار هستند که از طرف خورشید در تمام جهات در فضا ساطع می‌شوند و در برخورد با سطوح فوقانی جوِ زمین باعث ایجاد شفق قطبی و حتی گاهی تداخل جریانهای برق و سیستمهای ارتباطاتی می‌شوند. اما جو زمین مانع از ورود این امواج الکترومغناطیسی به سمت داخل می شود و در کل این طوفان ها تا کنون خطری برای ساکنین زمین نداشته اند. چرا که در غیر این صورت دنیای ما میلیون‌ها سال پیش غیرقابل زیست می‌شد.

 

http://url.faranama.co/23MBh

 

۴- در صورت بروزطوفان مغناطیسی این احتمال وجود دارد که در سیستم های مخابراتی نظیر تلفن همراه اختلال ایجاد شود. اما حتی در این صورت هم استفاده از تلفن همراه برای انسانها خطرناک نخواهد بود.

 

http://url.faranama.co/66XIr

 

۵- در یکی از نسخ شایعه، منبع این امواج را مریخ اعلام کرده بودند. حال آنکه مریخ یک سیاره است و نه ستاره و اصولاً امکان و قابلیت تابش پرتو یا اشعه را ندارد. ضمن اینکه نوری که از خورشید به مریخ می‌رسد نصف نوری است که زمین دریافت می‌کند.

 

http://url.faranama.co/hQk1y

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

5 نظر

 1. سهراب

  طوفان خورشیدی به خودی خود نمی تواند باعث خسارتی شود و تا امروز که بقول شما از تاریخ وجود سیاره زمین می گذره خطری ایجاد نکرده ولی در هنگام برخورد طوفان های خورشیدی شدید و ممتد همان سپر مغناطیسی زمین در جهت طوفان به اصطلاح خم می شود و پس از ان اگر طوفان به صورت سریع قطع شود (جریان پرتو ها) دویاره این میدان مغناطیسی در جهت اول باز می گردد که البته این تا زمانی که چیزی به نام سیم و کابل برق و سیم پیچ اختراع نشده بود اصلا اهمیتی نداشت طبق قانون کیرشهف و خورالقایی هرگاه تغییر شار ناگهانی در میدان مغناطیسی عمود بر سیم راست و یا حلقه ( سیم پیچ ) داشته باشیم جریان الکتریکی ایجاد می شود…. نتیجه جریان با آمپر بالا در مسیر خطوط انتقال نیرو و مخابرات پست های برق می ترکد سیستم پرداخت موبایل ها که مثل کارت مترو است با جرقه شدید به باطری می تونه باعث انفجار بشه
  این طوفان ها حدودا هر چند سال یکبار با این مشخصات اتفاق میوفته اخرین بار قرن هجدهم بوده که در امریکا خطوط و پست تلگراف صدمه جدی دید
  پس میشه این خطر رو جدی گرفت

  پاسخ
  1. َAboulfazl.D

   در هر صورت این فعالیت‌ها پدیده‌های مغناطیسی ای هستند که منبع آن‌ها فعالیت خورشیدی ست. در حال حاضر تنها می‌توان ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از وقوع طوفان مغناطیسی به پیش‌بینی آن پرداخت که زمان بسیار کمی است و اطلاع‌رسانی‌های عمومی شایعاتی بیش نمی‌باشد و طوفانی که خسارات جبران ناپذیری به بار آورد در میان فعالیت‌های خورشیدی ای که روزانه میلیاردها ذره را با بادهای خورشیدی می‌پراکند بسیار کم است و درصورت بروز طوفان مهیب تنها با خاموش کردن گوشی و دستگاه‌های ارتباطی نمی‌توان اثرات مخرب آن را خنثی کرد، حال آنکه باید دانست خورشید با هر بادی که از سطح آن عبور می‌کند و به اصطلاح طوفان خورشیدی خوانده می‌شود خطری برای زمین و سایر سیارات محسوب نمی‌شود
   منبع: http://url.faranama.co/SLD7j

   پاسخ
 2. طاهر .بوکان

  بیایید بزرگ مندانه و عاقلانه تر به امروز بنگریم همیشه افرادی هستن که باعث هرجو مرج بین عموم مردم میشوند مثل امروز طوفان مقناتیسی اگه این هشدار را قبل زلزله امروز میدادن کسی توجه نمی کرد ولی امروز مردم کمی در ترس و حشت هستن برای همین براشون دلهره ایجاد میکنه ولی این طوفان مقناتیسی هیچ ختری برای هیچ گونه موجوده زنده ای نداره پس ایمانتون را قویتر از همیشه نگه دارید

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *