خانه / علم و فناوری / انتقال سرورهای تلگرام به ایران و حذف اکانت های غیرفعال ! / شایعه ۰۲۰۶

انتقال سرورهای تلگرام به ایران و حذف اکانت های غیرفعال ! / شایعه ۰۲۰۶

متن شایعه

« انتقال سرورهای تلگرام به ایران / اطلاعیه ی فوری طبق اعلام رسمی برنامه ( صفر صفر ) رضا رشید پور تمام سرور های (تلگرام) از تاریخ ۹۵/۰۱/۱۲ به مدت ۲۴ ساعت به داخل ایران …منتقل خواهد شد و تمام اکانت های غیر فعال تا ۲۴ ساعت آینده حذف میشود.
برای جلوگیری از حذف اکانت های خود لازم است بجای تصویر پروفایلتان عکسی از پرچم ایران را قرار دهید ، این کار باعث جلوگیری از حذف اکانت تلگرام شما توسط این نرم افزار می شود

لطفا این مطلب را به اشتراک بگذارید »

* پاسخ شایعه انتقال سرورهای تلگرام به ایران و حذف اکانت های غیرفعال را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- اطلاعیه اعلام شده توسط رضا رشید پور در برنامه صفر- صفر در شبکه ۳ سیما، در دقایق ابتداییِ تاریخ سیزدهم فروردین ۱۳۹۵، یک شوخی (بعنوان دروغ سیزده) با مخاطبان این برنامه بوده و صحت ندارد.

۲- سازمانی تحت عنوان مرکز ملی آی تی و فناوری وجود خارجی ندارد و سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز هیچ گونه اطلاعیه ای در این خصوص صادر نکرده است.

 http://ito.gov.ir

۳- شرکت تلگرام نیز در اطلاعیه های خود که از طریق حساب کاربری توئیتر منتشر می نماید، هیچ اشاره ای به انتقال سرورهای این شرکت به ایران نداشته است.

https://twitter.com/telegram

۴- غربالگری کاربران و حذف حساب های کاربری آنها بر اساس نوعِ تصویر اختصاص داده شده به نمایه کاربریشان (با ادعای استفاده از یک نرم افزار هوشمند)،  نیز امری محال و انجام نشدنی و صرفن یک ادعای کذب و ساختگی در راستای انجام این شوخی بوده است.

۵- هدف رضا رشیدپور از انجام این شوخی، استفاده ی هوشمندانه از پتانسیل عدم تحقیق و بررسی و ناآگاهی کاربران فضاهای مجازی برای انتشار گسترده و انجام این درخواست بوده است تا از این طریق به تبلیغی چشمگیر برای برنامه تلویزیونی خود رسیده باشد.

 

لینک کوتاه این شایعه : http://wikihoax.org/8z6Hz

“ویکی هوآکس، مرجع تخصصی پاسخگویی به شایعات“

تلگرام ویکی هوآکس

اینستاگرام ویکی هوآکس

همچنین ببینید

ارائه نسخه بدون فیلتر تلگرامِ رسمی توسط پاول دوروف در اواخر ماه مارس / شایعه ۰۴۹۳

ارائه نسخه بدون فیلتر تلگرامِ رسمی توسط پاول دوروف در اواخر ماه مارس صحت ندارد و خبری که با عنوان انتشار نسخه ضد فیلتر تلگرام ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *