انداختن مسئولان اکراینیِ دارای جرایم مالی و اختلاس به زباله دان ! / شایعه ۰۲۱۲

متن شایعه

« تصاویر پایین مربوط به اقدام گروهی از مردم اوکراین است که مسوولان دارای جرایم مالی و اختلاس را به زباله دان می اندازند و از آنان عکس و فیلم می گیرند و در اینترنت منتشر می کنند » …

* پاسخ شایعه انداختن مسئولان اکراینیِ دارای جرایم مالی و اختلاس به زباله دان را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

پاسخ شایعه

۱- ادعای متن شایعه مبنی بر چالش سطل زباله برای مسئولین اوکراینی که جرائم مالی دارند حقیقت ندارد و این چالش محصول تحرکات سیاسی است.

۲- تصاویر متفاوتی از به سطل زباله انداختن مسئولین در اوکراین منتشر شده و تا کنون بیش از دوازده مسئول در اوکراین، به دلایل مختلف و البته اغلب به اتهام جانبداری از روسیه مورد هجمه و ضرب و شتم خیابانی و پرتاب در سطل زباله قرار گرفته اند. ظاهرا تمامی این هجمه ها از سوی گروه های رادیکال صورت گرفته است. کارشناسان با اظهار نگرانی از این خشونت های خیابانی، فاصله این اعمال افراط گرایانه را تا اوباشی گری بسیار کم دانسته و عواقبی جدی را برای آن متصور شده اند.

http://url.faranama.co/Ld3e2

۳- فردی که در تصویر شماره ۱ مشاهده می کنید، “ویتالی ژورافسکی” یک نماینده‌ی اکراینیِ طرفدار روسیه و از اعضای حزب “مناطق” متعلق به رییس جمهور مخلوع اوکراین است. وی در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۵ توسط ده‌‌ها نفر از معترضان خشمگین اوکراینی در بیرون ساختمان پارلمان این کشور در شهر “کی‌اف” در داخل یک سطل زباله انداخته شد.

http://url.faranama.co/cwHtL

۵- شخصی نیز که در تصویر شماره ۲ مشاهده می کنید، دکتر “Manolya Migaychuk” رییس یک بیمارستان محلی در شهر “چرنویتسی” در اوکراین است. وی در ماه اکتبر۲۰۱۵ توسط عده ای معترض پس از انداخته شدن به سطل زباله، به اتهام عدم توانایی انجام مسئولیت های خود، مجبور به استعفا شد.

http://url.faranama.co/FMvZx

۶- در بین مسئولینی که تا کنون در اوکراین به این روش مورد هجمه قرار گرفته اند، نام بسیاری از کسانی که در زمان رییس جمهور سابق “ویکتور یانوکوویچ”مسئولیت داشته اند و همچنین مرتبطان به حزب مناطق “حزب منتسب به رییس جمهور مخلوع اوکراین”، به چشم می خورد.

http://url.faranama.co/036Wx

۷- برخی از مردم اوکراین به دلیل عدم اعتماد به سیاست ‌مدارانشان با وجود برانداختن دولت وابسته به روسیه، جنبش سطل زباله را روشی برای نظارت بر عملکرد دولت جدید می دانند و این رفتار افراط گرایانه را ادامه انقلاب ماه فورریه ۲۰۱۴ که به عزل رییس جمهور وقت منتهی شد، می‌دانند.

http://url.faranama.co/GYmlP

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *