بهبود سلامتی با استفاده از رژیم‌ های غذایی مبتنی بر گروه خونی / شایعه ۰۴۲۰

متن شایعه:

« رژیم‌ غذایی مبتنی بر گروه خونی ، سلامتی را بهبود بخشیده و خطر بیماری را کاهش می‌دهند.
هر گروه خونی در زمان متفاوتی از تاریخ تکامل بشری، شکل گرفته است و بنابراین ما باید رژیم‌های غذایی خود را مطابق با رژیم غذایی اجدادمان در زمان تکامل گروه خونی مشابه در بدن آن‌ها هماهنگ کنیم. اگر غذاهایی را بخورید که متناسب و سازگار با گروه خونی خودتان هستند، می‌توانید به راحتی آن‌ها را هضم کنید، وزنتان کاهش یابد و سلامت و شادی بیشتری را تجربه کنید… »

پاسخ شایعه:

۱- رژیم‌ غذایی مبتنی بر گروه خونی نوعی رژیم غذایی تغذیه‌ ای است که در سال ۱۹۹۶ توسط دکتر «پیتر ج.د. آدامو» (Peter J. d’Adamo)، در کتاب «بر اساس گروه خون خود تغذیه کنید» مطرح شد. طبق این نظریه، رژیم غذایی بر اساس نوع گروه خونی مهم‌ترین عامل در تعیین یک رژیم غذایی سالم است. دکتر آدامو رژیم غذایی مجزایی برای هر نوع گروه خونی توصیه می‌کند.

۲- در سال ۲۰۱۳ نتیجه ۱۴۱۵ تحقیق مرتبط با این مساله را بازنگری و بررسی کردند اما حتی یک تحقیق معتبر علمی هم موید این موضوع نشد تا بتوان بر مبنای آن فرضیه رژیم غذایی مبتنی بر گروه خونی را تایید کرد.

۳- واقعیت این است که تا به امروز هیچ شاهد علمی برای حمایت از فرضیه رژیم غذایی بر اساس گروه خونی وجود ندارد و هیچ شاهد بالینی وجود ندارد که نشان دهد این نوع رژیم غذایی، سلامتی را بهبود می بخشد و در کاهش خطر بیماری نیز موثر است.

http://url.faranama.co/q4UHo

http://url.faranama.co/CQMrU

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *