بین الملل

به دار آویخته شدن دو دختر توسط پدرشان / شایعه ۰۱۸۶

متن شایعه

این شایعه با متن های متفاوتی مانند متون زیر منتشر می گردد . . .

• « اعدام دو دختر یزدی توسط پدر شیشه ای و معتادشان . لطفا ب گروه های دیگه بفرستید تا کامل پخش شه و ببینند »

• « یک مرد مسلمان عربی دو دختر خود را دار زد ،او بر این باور بود که با کشتن دو دخترش در آن دنیاخدا به او دو هوری بهشتی میدهد »

* پاسخ شایعه به دار آویخته شدن دو دختر توسط پدرشان را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- این تصویر همراه با نوشته های متفاوت و متنوعی در کل جهان منتشر گشته است که تقریبا همه ی آنها زاییده ی تخیلات و توهمات نویسندگان آنها و یا اشتباه در برداشت از منابع غیر معتبر می باشد.

۲- شایعه عربستانی و یا پاکستانی بودن قاتل، بیش از بقیه شایعات همراه با این تصویر، در فضاهای مجازی در جهان منتشر گشته است. برخلاف برخی نظرات که ناشی از اشتباه در برداشت از منابع غیر معتبر می باشند، پدر این خانواده، پاکستانی و یا قاتل فرزندان خود نبوده است. در ویدیوهای زیر خبر منتشر شده در رابطه با این جنایت در کانال TV9 کشور هند را مشاهده می فرمایید.

http://www.aparat.com/v/JoMae

http://url.faranama.co/youtube

۳- این جنایت مربوط به اواخر نوامبر ۲۰۱۵ در شهر بمبئی در کشور هندوستان است. هنگامی که پدر تاجر این دو دختر به درخواستهای همسر ۳۰ ساله اش مبنی به نرفتن به گجرات برای فعالیت های انتخاباتی اعتنایی نکرد و به سفر رفت. مادراین دو طفل بیگناه نیز که از افسردگی حاد رنج می برد، ابتدا دو دختر پنج و یکسال و نیمه ی خود را به دار آویخته و سپس به زندگی خود پایان داد. او در نوشته ی کوتاهی مسئولیت این کار خود را تنها متوجه خود دانست و بس.

http://url.faranama.co/BQsCB

http://url.faranama.co/lsBp8

۴- هرچند مرد خانواده بر این نکته تاکید داشت که سفر او باعث این اتفاق شده است، اما پلیس در تحقیقات خود به نتیجه ی قطعی برای انگیزه ی این قتلها نرسید.

http://url.faranama.co/Qdaih

 

لینک کوتاه این شایعه : http://wikihoax.org/Llha2

“ویکی هوآکس، مرجع تخصصی پاسخگویی به شایعات“

تلگرام ویکی هوآکس

اینستاگرام ویکی هوآکس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن