بیرون آوردن دختری از قبر با چشمانی باز در بجنورد!!! / شایعه ۰۰۳۳

متن شایعه

 

“این دختر خانم توشهر بجنورد یا بیرجند براثر یه حادثه میمیره بعد ک میذارنش داخل قبر تاسه روز ازقبرش صدامیومده …

بعد ب اجازه عالمشون نبش قبر میکنن میبینن این خانم چشماش بازه”

 

پاسخ شایعه  

۱-تصویر این شخص متعلق به ایران نبوده بلکه متعلق به یک فرد مالزیایی است!!این عکس بیش از دو سال است که در شبکه های اجتماعی،وبسایتهای اینترنت و حتی در سایت های معروف مالزی منتشر شده است.

 

http://url.faranama.co/dXgXH

 

۲-این تصویر بیشتر با نام hantu pocong (به معنای شبح یا روح) در اینترنت منتشر شده است. در فرهنگ اندونزی/مالزیایی pocong روح یک فرد مرده است که در کفن به دام افتاده است. در مالزی و اندونزی هم برای دفن مردگان به سنت مسلمانان بدن مرده را با کفن بسته بندی می کنند.

 

http://url.faranama.co/XXhts

 

۳-طبق منابع موجود این عکس متعلق به یک فیلم محصول مالزی است.

 

http://url.faranama.co/Dt7QZ

 

۴-این فیلم Jangan Pandan Belakang  (به پشت سر نگاه نکن) نام دارد که فیلمی کمدی ترسناک است,و بر روی  مردی به نام دارما، که نامزدش رز تحت شرایط مرموزی فوت کرده متمرکز است. این مرد تلاش می کند تا کشف حقیقت کند و پرده از راز جنایت بردارد. این فیلم محصول سال ۲۰۰۷ مالزی است.

 

http://url.faranama.co/MWE5d

 

۵-در متن شایعه صدای فریاد و ناله ای که از داخل قبر بلند شده را دلیل نبش قبر دانسته که از نظر اسلام نبش قبر تنها با چند دلیل معین انجام می شود و کسی که بی دلیل مرده ای را نبش قبر کند به مجازات حبس از سه ماه و یک روز تا یک سال محکوم می گردد!

 

http://url.faranama.co/WD5A7

 

۶-در انتشار این پیام رسانه باشیم؛چرا که اخبار غیر موثق و بدون سند بصورت هدفمند و برای ایجاد تشویش در افکار عمومی جامعه تهیه و منتشر می شوند؛ با منتشر نکردن این متون شایعه قطع کننده زنجیره انتشاراین شایعات باشیم.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. کامیار

    یه سوال دارم: یعنی مردم کشورم اینقدربی مغز هستن که به عقلشون نرسیده این ادم که ۳ روز توی قبر بوده چرا چشماش کاملا شفافه و یه ذره هم خاکی نشده؟؟چرا یه ذره غبار هم توی چشماش نیست؟؟ مگه میشه مردم یه کشور اینقد بی فکر باشن؟؟

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *