تاثیر واکسیناسیون بر توان جنسی و اندازه آلت تناسلی مردان / شایعه ۰۴۸۴

متن شایعه:

«مهم
دکتر روازاده : چرا آلت تناسلی نوزاد یهودی ۸ سانت است ولی مال مسلمانان یک سانتی متر.
لطفا ببینید خطر جدی و واقعی نشر دهید»

 

[aparat id=”RQn5Z” width=”640″]

 

پاسخ شایعه:

۱- هیچگونه سند علمی معتبری در خصوص تاثیر واکسن‌ کزاز بر روی توان جنسی و تولید مثل وجود ندارد. ادعای بی سند و مدرک ارتباط واکسن کزاز با ناباروری، اولین بار در سال ۲۰۱۴ از سوی کلیسای کاتولیک کشور کنیا و سپس در برخی از کشورهای آفریقایی مطرح شد.

http://url.faranama.co/NQRDJ

۲- ادعای مطرح شده در کلیسای کنیا، ارتباط واکسن کزاز و بروز ناباروری در زنان بوده و آقای روازاده برای اولین بار مدعی ارتباط این واکسن با کوچکی آلت مردان است.

۳- طبق پژوهش های انجام شده در منابع معتبر پزشکی اندازه ی آلت مردان به هیچ عنوان عامل تعیین کننده ای برای باروری نیست. حال آنکه علل مختلفی برای ناباروری مردان وجود دارد مانند بی کیفیتی مایع منی و اختلالات هورمونی و جنسی و غیره. بغیر از حالت میکروپنیس یا “آلت بسیار کوچک” که مشکلی نادر و مادرزاد در مردان است، سایز آلت و باروری ارتباط محکمی با هم ندارند.

https://goo.gl/9aoNRZ
https://goo.gl/QdeYSJ

۴- نتیجه پروژه تحقیقاتی که توسط پزشکانی با ملیت‌های مختلف انجام شده، نشان می‌دهد که تفاوت های نژادی در میانگین اندازه آلت تناسلی مردان چشمگیر نبوده است. طول آلت نه تنها از ژنتیک بلکه از فرهنگ، رژیم غذایی و میزان تماس با مواد شیمیایی و سمی تاثیر می‌پذیرد.

https://goo.gl/FbT1P6

۵- فارغ از درستی یا نادرستی ادعای آقای روازاده مبنی بر سایز بزرگ آلت نوزادان یهودی، منابع تحقیقاتی نشان می دهند که یهودیان نیز انواع واکسیناسیون را انجام می دهند.

http://url.faranama.co/WuXzL

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *