خانه / اجتماع و فرهنگ / مرگ لطیفه رحمانی، دختر ۱۲ ساله افغانی به علت عدم انجام پیوند کلیه / شایعه ۰۲۹۷

مرگ لطیفه رحمانی، دختر ۱۲ ساله افغانی به علت عدم انجام پیوند کلیه / شایعه ۰۲۹۷

متن شایعه

« مرگ لطیفه رحمانی به علت عدم انجام پیوند کلیه / مرگ لطیفه رحمانی دختر ۱۲ ساله افغانی در بیمارستان نمازی شیراز، به علت عدم انجام پیوند کلیه برای اتباع خارجی غیرمجاز … »

* پاسخ شایعه مرگ لطیفه رحمانی، دختر ۱۲ ساله افغانی به علت عدم انجام پیوند کلیه را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- لطیفه رحمانی در وضعیت اضطراری و با کبد از کار افتاده به بیمارستان انتقال داده می شود که بطور کلی در این وضعیت به سرعت امکان مهیا کردن شرایط پیوند کبد برای بیماران وجود ندارد.

 

۲- پیوند کبد به دو صورتِ پیوند از جسد و پیوند از فرد زنده، انجام می پذیرد. پیوند اعضا از جسد برای اتباع غیر قانونی و بدون مدارک اقامت، عملی خلاف قانون است. اما پیوند از فرد زنده که معمولا در کودکان از این پیوند برای درمان استفاده می شود، کاملا قانونی می باشد. ولی برای این کودک (لطیفه رحمانی) به دلیل شرایط حاد وی و همچنین شرایط اقتصادی والدین و زمان کم پیش رو، این عمل امکان پذیر نبوده است.

url.faranama.co/fgg

۳- با توجه به اقامت غیررسمی بیمار (لطیفه رحمانی) در ایران و نداشتن دفترچه بیمه درمانی، هزینه‌های بستری شدن وی (لطیفه رحمانی) در بیمارستان و استفاده از خدمات دارویی و درمانی تا زمان فوت، حدود ۱۷ میلیون تومان برآورد شده بود که با توجه به عدم توانایی والدین وی برای پرداخت این مبلغ، با پیگیری مددکاری بیمارستان، این هزینه ها از آنها دریافت نشد و جسد وی بصورت رایگان ترخیص گردیده است.

url.faranama.co/kna

۴- هرچند خلاف قانون بودن پیوند اعضا برای اتباع غیر قانونی، بیرحمانه به نظر می رسد. اما این قانونی است که در بسیاری از کشورها برای جلوگیری از قاچاق و دیگر سوءاستفاده ها وضع گردیده است.

url.faranama.co/don

url.faranama.co/los

 

لینک کوتاه این شایعه : http://wikihoax.org/GyZDb

“ویکی هوآکس، مرجع تخصصی پاسخگویی به شایعات“

تلگرام ویکی هوآکس

اینستاگرام ویکی هوآکس

این مطلب را هم چک کنید

تصویری از شکنجه شیعیان نیجریه / شایعه ۰۳۳۲

متن شایعه : «آنچه امروز بر سر شیعیان نیجریه می آید، یادآور جنایات و شکنجه های مشرکین قریش بر مسلمانان صدر اسلام می باشد»

پاسخ دهید

Change Language