حضور جراحان قلب اطفالِ آمریکا در بیمارستان شهید لواسانی و انجام عملِ رایگان کودکان / شایعه ۰۳۷۴

متن شایعه

« حضور جراحان قلب اطفالِ آمریکا / تیم جراحی قلب اطفال امریکا از فردا تا ۲۱ اسفند در بیمارستان شهید لواسانی تامین اجتماعی تهران بطور رایگان کودکانی راکه نیاز به عمل قلب دارند را جراحی میکنند لطفا اگر کودک بیماری را میشناسید معرفی کنید درصورت نداشتن دفترچه بیمه ، کل هزینه ها از طرف موسسه خیریه شریان پرداخت میشود. »

 

پاسخ شایعه

۱- خبری که تحت عنوان حضور جراحان قلب اطفالِ آمریکا در بیمارستان شهید لواسانی در حال انتشار است، شایعه بوده و این خبر مربوط به سال ۹۵ می باشد.

۲- پس از انتشار این خبر در سال ۹۵، على بروجردى مدیر عامل بنیاد نیک ورزى شریان اضهار داشت که درمان کودکان به دست تیم بین المللى انجام نشده و تمام مسئولیت کودکان با پزشکان بیمارستان لواسانى است.

http://url.faranama.co/sBptR

۳- سید علی جمالیان رئیس بیمارستان شهید لواسانی گفت: این خبر که یک تیم بین المللی به ایران می آیند صحت دارد، اما اینکه جراحان امریکایی برای جراحی قلب کودکان دست به کار می شوند تکذیب می شود، زیرا قرار است این تیم که سال های پیش هم به ایران سفر کرده است در یک همایش علمی شرکت کند و در حاشیه این همایش با جراحان ایرانی تبادل نظر و مشاوره داشته باشد، ضمن اینکه جراحان ایرانی برای تبادل نظر و روش های کاری خود ۵۰ کودک را در این روزها جراحی می کنند.

۴- جمالیان افزود: حضور جراحان قلب اطفالِ آمریکا در ایران کاملا قانونی و با مجوز بوده و قرار نیست کار جراحی انجام دهند بنابراین تخلفی در کار نیست زیرا هر روز ناظران و اعضای هیئت علمی دانشگاه در همایش هستند و اگر کار تخلفی انجام شده بود بازرسان وزارت بهداشت از ادامه کار ما جلوگیری می کردند.

۵- متاسفانه این خبر در سال ۹۵ و بار دیگر در سال ۹۶ از برخی کانال های تلگرامی سودجو منتشر گردیده که هدف آنها از انتشار این پیام صرفا جذب مخاطبین و بازی با قلب کودکان بیمار و والدین بی بضاعت در صفحات تلگرام بوده است.

http://url.faranama.co/3fPbV

 

شایعات فضای مجازی زیادند. بی تحقیق باور نکنید!

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. علی طاهری زاده

  من واقعا نمیدونم چقدر یکی باید ساده لوح باشه که همچین شایعاتی رو باور کنه و حتی پخش کنه.حتی بدون اینکه آدم بخواد بگرده هم متن این شایعات به قدری ناشیانه نوشته میشن که واقعا به شعور خواننده توهین میکنن.
  برای مثال در متن همین شایعه وقتی از لغت فردا استفاده میشه و از اون طرف با یه بازه زمانی چند ماهه رو به روییم و در آخر تاریخ۲۱ اسفند رو بیان میکنه کاملا مشخصه شاید فرد نگارنده و قطعا فرد پخش کننده‌ی شایعه، کند مغزی بیش نبوده. چرا که تاریخ دقیق ۲۱ اسفند در اکثر موارد وقتی کاربرد داره که شروعش یه بازه زمانی کمتر بوده باشه. به عنوان مثل از ۱۰ تا ۲۱ اسفند.
  دو ایراد دیگه در متن وجود داره که میشه راحت فهمید شایعست که بگذریم
  مورد دیگه اینکه اصلا گیریم متن شایعه بدون نقص و نقض
  چرا ما به خودمون زحمت نمیدیم شماره این بیمارستانو از ۱۱۸ بگیریم از صحت این خبر مطلع شیم بعد بخوایم پخش کنیم؟ کل این پروسه ده دقیقه طول نمیکشه.
  در آخرم اینکه هر خبری از هر منبعی به دستمون رسید موثق نیست.‌چه بسا منابع خبری موثق که تحت تاثیر این شایعه ها قرار میگیرن. پس اول از همه به عقل و حافظتون رجوع کنین ، اگه نمیتونین! به ۱۱۸ زنگ بزنین!
  از وجه تمایز انسان و حیوان قدرت اختیار و تصمیم گیری انسانه که خب وقتی اینقدر ساده دامن میزنیم به شایعات این وجه تمایز خدشه دار میشه. حالا دیگه خودتون میدونین

  پاسخ
 2. baran

  یکی از بستگان ما در بیمارستان رضوی مشهد و توسط دکتر رجایی خراسانی عمل دریچه قلب انجام داد و فوت کرد. تو رو خدا پیش این دکتر نرید که به خاطر پول همه را عمل می کنه و می کشه.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *