بین الملل

دریافت تابعیت کشور روسیه و نیز ۱۵ هزار دلار ، در ازای ازدواج با دختران روسی ! / شایعه ۰۲۱۴

متن شایعه

« هر کس با دختر روس ازدواج کند، ۱۵ هزار دلار به اضافه تابعیت روسی دریافت می کند ازدواج با دختر روسی این قانون تاکید می کند که هر بیگانه ای که که با یک دختر روسی ازدواج کند … ۱۵ هزار دلار به اضافه تابعیت روسی دریافت خواهد کرد. خبرگزاری ها گزارشی مبنی بر بررسی قانونی در پارلمان روسیه با موضوع ازدواج غیر روس با دختران مجرد این کشور منتشر کرده اند. به نوشته روزنامه الدیار؛ “ولادیمیر بعرطچ” رییس مجلس روسی مبارزه با پدیده «پیر دختری» (ترشیدگی) در روسیه گفته هفته آینده پارلمان روسیه قانون جدل برانگیزی با موضوع ازدواج غیر روس ها با دختران مجرد روس را بررسی می کند. ولادیمیر بعرطچ در ادامه گفته است: قانونی که قرار است در پارلمان بررسی شود تاکید می کند که هر بیگانه ای که که با یک دختر روسی ازدواج کند، ۱۵ هزار دلار به اضافه تابعیت روسی دریافت خواهد کرد. »

* پاسخ شایعه دریافت تابعیت کشور روسیه و نیز  ۱۵ هزار دلار ، در ازای ازدواج با دختران روسی را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- خبر تصویب قانونی در مجلس روسیه، برای اهدای تابعیت کشور روسیه همراه با ۱۵۰۰۰ دلار در ازای ازدواج مردان خارجی با دختران روس حقیقت ندارد و یک “دروغ آوریل” است.

۲- این خبر برای اولین بار در روزنامه الدیار لبنان، با حالت طنزآمیز منتشر گردیده  است که به علت بی توجهی اصحاب رسانه های ایرانی، بعنوان خبری معتبر در برخی رسانه ها درج گردید و به علت جذابیت آن به سرعت در فضای مجازی پراکنده گشت.

http://url.faranama.co/2CsRc

۳- در این پیام، از فردی به نام “ولادیمیر بعرطش” به عنوان رییس فدراسیون روسیه نام برده شده است. در حالی که رییس فدراسیون روسیه شخصی به نام “والنتینا ماتوینکو” می باشد.

http://url.faranama.co/ygqaB

۴- روز دروغ آوریل در بسیاری از کشورها به عنوان یک روز ویژه با گفتن دروغ‌هایی به شوخی، در تاریخ ۱ آوریل گرامی داشته می‌شود. در این تاریخ برخی رسانه های خارجی و داخلی با بازتاب طنز گونه حقایق مختلفِ تاریخی و اجتماعی و گاه سیاسی، تلنگری به مخاطبان  خود برای جلب توجه آنها به گوشه های ناگفته ای از حقایق تاریخی و اجتماعی می زنند.

http://url.faranama.co/R18bK

۵- معمولا خبرگزاری ها و سایتهای خبری معتبر دنیا، در روز آخر مارس و اول آوریل به خبرهای جذاب و خواندنی، با دیده ی تردید و شک می نگرند و به همکارانشان نیز توصیه می کنند که در این روزها صحت خبرهای جنجالی و جذاب را بررسی کنند تا گرفتار دروغ آوریل نگردند.

 

لینک کوتاه این شایعه : http://wikihoax.org/iD3N8

“ویکی هوآکس، مرجع تخصصی پاسخگویی به شایعات“

تلگرام ویکی هوآکس

اینستاگرام ویکی هوآکس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن