دستگیر شدن رئیس کارخانه تولید سوسیس در مشهد بعلت استفاده از گوشت سگ / شایعه ۰۲۱۷

متن شایعه

« دستگیر شدن رئیس  کارخانه تولید سوسیس در مشهد ۲۰۰۰ کیلو گوشت سگ را تبدیل به سوسیس میکردن کپى و پخش کنید … http://www.isna.ir/fa/news/93062615970/محتویات-سوسیس-و-کالباس-ایرانی-تصاویر بچه ها تا میتوتید این خبرو پخش کنید که همه ببینن. دیگه استفاده نکنن…. همتون بزارید تو پستاتون تو لاین و بخواین ک پخشش کنن….. د روزانه ۲۲نفر در ایران بر اثر سرطان معده میمیرند. ایران دچاره سونامی سرطان شده. لطفا از خوردن: چیپس. پفک .سوسیس و کالباس . روغن مایع سرخ شده . پوست مرغهای هرمونی. نوشابه. کاملا پرهیز کنید. قلیون تنها دود استعمالی هست ک روی معده اثر مستقیم دارد و دچار باروری سلولهای سرطانی در معده میشود. این موضوع بسیار خطرناک و جدی است. خوراکی برتر دنیا از نظر متخصصان تغذیه ۱٫ لیمو ترش ۲٫کلم بروکلی ۳٫شکلات تلخ ۴٫ماهی سالمون ۵٫ گردو ۶٫ آواکادو ۷٫سیر ۸٫اسفناج ۹٫ انواع لوبیا ۱۰سیب زمینی  اینها خاصیت ضدسرطانی و آنتی اکسیدانی دارند. در صورت تمایل برای دوستانتون به اشتراک بگذارید »دستگیر شدن رئیس  کارخانه تولید سوسیس در مشهد

* پاسخ شایعه دستگیر شدن رئیس کارخانه تولید سوسیس در مشهد بعلت استفاده از گوشت سگ را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- شایعه منتشر شده مبنی بر دستگیری رئیس یک کارخانه تولید سوسیس و کالباس که از گوشت سگ و الاغ در محصولات خود استفاده می کرده است، کذب و غیرواقعی می باشد.

۲- تصویر منتشر شده همراه شایعه مربوط به کشتار و سلاخی  سگ ها در چین است. دربرخی از مناطق کشور چین، سگ ها را ابتدا از طرق مختلف مانند به دار آویختن، خفه کردن، اتصال برق و یا ضرب و شتم معدوم و سپس پوست آنها را می کنند و گوشت آنها را برای مصارف غذایی استفده می کنند. کمپین های بسیاری برای دفاع از حقوق حیوانات و توقف شکنجه آنها در چین به وجود آمده اند و فعالیت می کنند.

http://url.faranama.co/Kjc18

http://url.faranama.co/X5Uc5

۳- در سال ۱۳۹۲ کارآگاهان پلیس جنایی خراسان رضوی که در حال ردزنی متهمان پرونده سرقت ۱۵۰ راس احشام بودند، دو جوان را هنگام سلاخی چند الاغ در حاشیه مشهد دستگیر کردند که مشخص شد آنان گوشت های الاغ را به برخی از رستوران های مشهد فروخته اند.

http://url.faranama.co/WvOQE

۴- لینک مندرج درمتن شایعه که بعنوان منبع خبر ارایه شده نیز ارتباطی با ادعاهای شایعه ندارد و مربوط به مطلبی در ارتباط با محتویات سوسیس و کالباس ایرانی می باشد.

http://url.faranama.co/Zg0xx

۵- دبیر انجمن صنایع غذایی خراسان رضوی هدف از انتشار عکس‌ها و خبر این مطلب در فضای مجازی را تخریب دانسته و گفته است: یکی از وظایف انجمن حمایت قانونی از واحدهای صنفی است که طبق وظیفه خود خواستار پیگیری قانونی این مطلب از طریق مراجع قضایی شده است.

http://url.faranama.co/Qtpux

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *