خانه / پزشکی و سلامت / دور کردن پشه ها از خود با خوردن ویتامین B ! / شایعه ۰۲۳۱

دور کردن پشه ها از خود با خوردن ویتامین B ! / شایعه ۰۲۳۱

متن شایعه

« پشه ها نمیگذارند راحت بخوابید؟ یک قرص ویتامین ب بخورید. بدنتان در اثر خوردن ویتامین ب بویی میگیرد که پشه ها دوست ندارند. »

* پاسخ شایعه دور کردن پشه ها از خود با خوردن ویتامین B را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- ادعای مطرح شده مبنی بر نیروی دافعه ویتامین B در برابر پشه ها، حقیقت ندارد. این مطلب یک باور غلط بین المللی است که سالهاست در اقصی نقاط جهان رواج دارد. در حالیکه تحقیقات و پژوهش های انجام شده، چنین مطلبی را تایید نمی کند.

۲- ویتامین های گروه ب هیچ گونه اثری در دفع پشه ها ندارند. در بررسی های به عمل آمده و منتشر شده در “مجله متعلق به انجمن کنترل پشه ها در آمریکا” در سال ۲۰۰۵ و همچنین “مجله تروپیکا” در سال ۲۰۱۲ ، مشاهده شده که ویتامین های گروه B هیچ خاصیت حفاظتی در برابر نیش پشه ها ندارند.

http://url.faranama.co/1OM6f

http://url.faranama.co/o0r2g

۳- تحقیقات بر روی دفع حشرات تا کنون یکی از گسترده ترین تحقیقات در دنیای علم بوده است. اما محصولات شیمیاییِ در معرض فروش برای دفع حشرات، به علت آسیب رسانی به محیط زیست و همچنین احتمال خطر برای انسان ها جز در موارد جدی توصیه نمی گردد. برای دفع حشرات به صورت طبیعی و بدون استفاده از حشره کش ها، استفاده از این شش روغن طبیعی توصیه می شود. روغن سنبل هندی، روغن سویا، روغن اوکالیپتوس لیمو، روغن اسطوخودوس، روغن رزماری و روغن پوست سدر.

http://url.faranama.co/jUgWV

http://url.faranama.co/15cgb

http://url.faranama.co/dY0z1

 

لینک کوتاه این شایعه : http://wikihoax.org/RLoBl

“ویکی هوآکس، مرجع تخصصی پاسخگویی به شایعات“

تلگرام ویکی هوآکس

اینستاگرام ویکی هوآکس

همچنین ببینید

اطلاعیه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس جهت عدم مصرف نوشابه و آب معدنی لبنی کاله / ۰۴۹۸

متن شایعه: بر اساس اطلاعیه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس ، نوشابه ای و آب معدنی جدیدی به نام لبنی کاله مسموم است و ۲ کودک و ۵ بزرگسال به این علت فوت شدند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *