سر دادن شعار عرب گمشو بیرون در مقابل صیغه خانه های مشهد ! / شایعه ۰۲۴۸

متن شایعه

« شورش مردم مشهد مقابل صیغه خانه ها با سردادن شعار عرب گمشو بیرون جهت اعتراض به سرازیر شدن زائرین  هوسران عرب به این شهر»

* پاسخ شایعه سر دادن شعار عرب گمشو بیرون در مقابل صیغه خانه های مشهد را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- ادعای متن مبنی بر شورش مردم در مشهد به جهت اعتراض به وجود صیغه خانه ها، ادعایی دروغین و شایعه می باشد. همانطور که در ویدئوی منتشر شده مشهود است دوربین های خبرگزاری ها در تجمع حاضر است و پوشش خبری این تجمع اعتراضی در خبرهای رسمی موجود می باشد که هیچ ارتباطی با ادعاهای مطرح شده در متن شایعه ندارد.

http://url.faranama.co/8V3pi

۲- فیلم منتشر شده همراه این شایعه که نشان دهنده ی یک تجمع مردمی همراه با سردادن شعار “عرب گمشو بیرون” می باشد، فیلمی از تجمع اعتراضی مردم در شهر تهران (۱۳۹۴/۱/۲۲) در مقابل سفارت عربستان است که بعد از ماجرای دست اندازی به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده صورت گرفته است و ربطی به شهر مشهد و دیگر ادعاهای یادشده ندارد. با دقت در فیلم و مقایسه آن با تصاویر منتشر شده از خبرگزاری ها در رابطه با این تجمع، می توان  به یکسان بودن محل و زمان آنها پی برد.

http://url.faranama.co/YttcH

http://url.faranama.co/fSSvC

۳- غیر از تهران، در مقابل کنسولگری عربستان در شهر مشهد نیز برای اعتراض به ماجرای فرودگاه جده، تجمعی برگزار شد که با دیدن تصاویر مرتبط با آن، تفاوت این تجمع نیز با ویدئوی منتشر شده، آشکار می گردد.

http://url.faranama.co/oMcfO

۴- خواستگاه اولیه ی این شایعه، صفحه فیسبوکی منسوب به فردی خارج نشین به نام نیک جعفرزاده بوده است و نسبت دادن “اعتراض مشهدی ها به اعراب در مقابل صیغه خانه ها و فساد بین مسلمانها” به کلیپ این تجمع اعتراضی، برای نخستین بار از سوی این صفحه فیس بوکی جعل و منتشر شده است. گفتنی است این صفحه، علاوه بر انتشار مطالب ضد دین، بر اختلاف افکنی بین قومیت ها و جدایی قومیت ها از ایران تاکید دارد.

http://url.faranama.co/AwCio

۵- ادعای وجود صیغه خانه های رسمی در ایران، ادعایی واهی و بی اساس است و تاکنون هیچ مرکزی در ایران موفق به دریافت مجوز فعالیت در این زمینه از نهادهای قانونی نگردیده است. اولین بار روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی تحت عنوان “نماز، غذا، سکس و پارکهای آبی در شهر مذهبی ایران، مشهد”، مدعی توریسم فحشا در مشهد شد؛ آن هم با استناد به مصاحبه ای که با تعدادی انگشت شمار از افراد مجهول الهویه انجام شده بود.

http://goo.gl/e7Oi6r

 

[aparat id=”lVf1b”]

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *