علت فوت چهار بیمار دیالیزی در بیمارستان سینای شهرستان کارون / شایعه ۰۲۹۲

متن شایعه

« علت فوت چهار بیمار دیالیزی / دیشب شبکه دو میگفت متاسفانه درحادثه دیالیز اهواز ۴ نفر جان باختن اما علت حادثه را نگفت. حالا این فیلم لو رفته …

اگه این اتفاق توی آمریکا افتاده بود صدا و سیما یک هفته در مورد جزئیاتش … »

* پاسخ شایعه علت فوت چهار بیمار دیالیزی در بیمارستان سینای شهرستان کارون را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- انتشار گسترده این ویدئو در فضای مجازی تحت عنوان علت فوت شدن ۴ بیمار دیالیزی در بیمارستان سینا واقع در شهرستان کارون، شایعه است و حقیقت ندارد.

aparat.com/v/EK8NP

۲- این قطعه فیلم متعلق به بیمارستانی در شهر تیرانا پایتخت کشور آلبانی است که اواخر جولای (اوایل مردادماه) سال ۲۰۱۶ در فضای مجازی بارگذاری شده است. در این فیلم فردی که به نظر می رسد همراه بیمار است، با ریختن بنزین بر روی یک بیمار و به آتش کشیدن بیمارستان موجب وقوع حریق در بخش دیالیز می شود. در این حادثه سه نفر کشته شدند.

url.faranama.co/mon

۳- اوایل مردادماه سال ۱۳۹۵ چهار بیمار دیالیزی در شهرستان کارون استان خوزستان با مرگی غیر عادی فوت کردند و مسئولان بیمارستان و وزارت بهداشت، بیماری گوارشی و عامل عفونی را علت مرگ این بیماران اعلام کرده اند. با وجود اعلام نظر هیات کارشناسی مبتنی برعادی بودن این نوع مرگ‌ها در بیماران دیالیزی، دلایل اعلام‌شده و عادی دانسته شدن چنین مرگ‌هایی آن هم به صورت همزمان و چندنفره، برای بسیاری از مردم قابل قبول نبوده و حتی بسیاری از این نوع اظهارات ناراحت شده‌اند و آنها را قابل پذیرش نمی‌دانند و ضرورت دارد توضیحات و بررسی بیشتری در زمینه علل فوت انجام شده و به اطلاع مردم برسد.

url.faranama.co/rda

url.faranama.co/ala

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *