مسلمان شدن سونیتا ویلیامز!! / شایعه ۰۰۵۶

متن شایعه

“خانم سونیا ویلیامزفضانورد هندی الاصل آمریکایی تبار است.او پس از بازگشت از آخرین سفرخود در سال ۲۰۱۴ از ایستگاه فضایی ناسا ..

به دین اسلام و مذهب برحق تشیع مشرف شد. دلیل این تصمیم را از این خانم سوال کردند.گفت: در مدت حضورم در ایستگاه ناسا ، زمین را در تاریکی مطلق می دیدم. ولی هشت نقطه از زمین همیشه نورانی بود و دیگر اینکه مدام در آسمان بدون وجود کوچکترین فرکانسی،صدای اذان می آمد.وقتی به زمین برگشتم.موقعیت جغرافیایی هشت نقطه نورانی را با دقیق ترین دستگاه های مکان یاب بررسی کردیم. وآن هشت نقطه نورانی عبارت بود از’ مکه. مدینه . قبرستان بقیع . کربلا.سامرا.کاظمین.نجف.و مشهد. من هیچ راهیجز فرود آوردن سر تعظیم و تسلیم در مقابل اسلام و شیعه نداشتم…این پیام را جوری بفرست که تمام دنیا به امیرالمومنین سلام کنند.اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یااَمیرَ الْمُؤْمِنینَ، وَیَعْسُوبَ الدّینَ،وَقائِدَ الْغُرِّالْمُحَجَّلینَ، “یاعلے” خدایا به خون امام حسین ع قسمت میدهم هر کس این را کپی کرد غم دلش رو رفع کن و حاجت دلش را براورده کن. آمین.”

 

پاسخ شایعه

۱- این شایعه یک شایعه بین المللی بوده که از سال ۲۰۰۶ تا به حال هنوز در حال انتشار است. این شایعه ابتدا  به طور خلاصه به این شکل  منتشر شد:  “خانم سونیتا از روی عکسهایی که از روی ماه گرفته بود متوجه دو نقطه نورانی گشت در حالی که تمام زمین در تاریکی مطلق بود و پس از تحقیق متوجه شد یکی از آن نقاط نورانی مکه و دیگری مدینه مسجد الحرام می باشد…” و با گذر زمان  و جغرافیا تغییراتی در این شایعه به وجود آمد.

 

۲-سونیتا ویلیامز  فضانورد موفق هندی الاصل آمریکایی تبار  و رکورددار بیشترین پیاده روی در فضا توسط یک زن است . پدر سونیتا هندو و مادرش مسیحی است و خودش هم هندو و پیرو گانش است.(گانش یا گانشا یکی از شناخته‌شده‌ترین و مورد احترام‌ترین خدایان در مذهب هندوئیسم است.گانش خدای برطرف‌کننده مشکلات و موانع است)

 

http://url.faranama.co/j1FCM

 

http://url.faranama.co/doB4U

 

۳-گفته های سونیتا پس از بازگشت به زمین  واضح و کامل نشان می دهد که او یک هندو است. “آن بالا و در فضا گانش  و گیتا (کتاب مقدس هندوها) مراقب من بودند و مرا به زمین باز گرداندند…” هربار سونیتا به فضا می رود یک مجسمه گانش با  ترجمه انگلیسی اوپانیشادها (از کهن ترین متون آیین هندو) را همراه خود می برد.

 

http://url.faranama.co/VAOhh

 

۴- نه تنها در هیچ منبع رسمی و معتبری هیچ صحبت یا نشانه ای که ردی از گرایش سونیتا ویلیامز به اسلام باشد یافت نشد،بلکه با دیدن تصاویر و نوشته های سونیتا در صفحه رسمی اش در توییتر هم چنین گرایشی دیده نشد.

 

https://twitter.com/astro_suni

 

۵- همچنین در فایل صوتی ای که ناسا در سال ۲۰۰۹ از آخرین ماموریت فضانوردان در اختیار عموم قرار داده است هیچ صدای مشکوکی که شبیه صدای اذان باشد نیز شنیده نشده است.

 

http://url.faranama.co/ibDFx

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *