مسلمان شدن کت استیونس با معجزه قرآن / شایعه ۰۳۰۶

متن شایعه

« مسلمان شدن کت استیونس با معجزه قرآن / معجزه قرآن برای خواننده ای معروف – کات استیون از خواننده های معروف انگلستان بود که پس از سال ها خوانندگی و آوازخوانی به سرطان حنجره دچار شد- پزشکان متخصص بعد از انجام آزمایشات پزشکی مشخص کردند که آقای کات استیون به سرطان حنجره دچار شده است.  پس از مدتی که کات استیون از حرفه ی خوانندگی کنار رفت سلول های سرطان زا به تمام  قسمت های عصبی حنجره او نفوذ کرده بود تا جایی که به سختی می توانست صحبت کند. او میگوید بسیار نا امید شده بودم چون باور کرده بودم که به زودی مرگ به سراغم می آید لذا تصمیم گرفتم این مدت محدود باقیمانده عمرم را به کشورهای دیگر سفر کنم و خود را مشغول شناخت فرهنگ و آداب و رسوم ملت های دیگر کنم. در اولین سفر خودم به کشور مصر که کشوری تاریخی و کهن سال است سفر کردم به نمایشگاه کتاب در شهری رفتم که ناگاه چشمم به کتابی افتاد که هر چقدر آن را نگاه کردم اثری از نویسنده نیافتم لذا نگهبانی را صدا زدم و سراغ نویسنده کتاب را گرفتم. نگهبان نگاهی به من کرد و گفت:  نویسنده ی این کتاب خداوند آسمان ها و زمین است با شنیدن این سخن حس بسیار غریب و غم انگیزی به من دست داد. آن نگهبان یک نسخه از ترجمه قرآن را برایم آورد من هم وقتی آن را باز کردم  میانه های کتاب بود اولین نگاهم به سوره ی یوسف افتاد وقتی آن را خواندم آنقدر برایم لذت بخش بود که سه بار دیگر پشت سر هم آن را خواندم و با اشتیاق تمام به فراگیری زبان عربی پرداختم و با تاش بسیار اندکی از متن عربی را هر روز میخواندم و برایم خیلی عجیب بود که احساس می کردم گلو درد من شدت روزهای قبل را ندارد و کم کم از درد آن کاسته میشود تا اینکه روزی در اتاقم قرآن می خواندم که خون بسیار زیادی از گلویم بیرون آمد من هم بسیار ترسیدم و گمان کردم سرطان تمام گلوی من را از بین برده است به سرعت من را به بیمارستان رساندند و پزشکان به بررسی آزمایشات و معالجه من پرداختند که پس از مدتی همه ی آنها بهت زده و در نهایت تعجب و شگرف ساکت بودند و به من نگاه می کردند من هم اشک از چشمانم جاری شد گمان کردم اتفاقات بسیار بدی افتاده است ولی پزشکان من را در آغوش کشیدند و با صدای بلند گفتند: مژده ای بدهید آقای کات استیون اثری از سرطان باقی نمانده است من هم بلافاصله دانستم کتاب خدا برای من شفا بخش بوده است و از آن روز به بعد قرائت قرآن را ترک نکرده ام و مردم را به دین اسلام دعوت می کنم همیشه خدا را شاکرم چون قبل از اینکه مسلمانان را بشناسم قرآن را شناختم. کات استیون بعد از اینکه مسلمان شد به ساخت مسجدهای زیادی در اروپا پرداخت و مردمان زیادی را خداوند به سبب ایشان هدایت کرده است وی نام خود را به یوسف اسام تغییر داد چون شفای خود را از سوره ی یوسف می داند و هم اکنون همراه پسرش (سامی یوسف) به خواندن سرودهای اسلامی به زبان عربی و انگلیسی مشغول هستند. از خداوند می خواهیم آنان را طول عمر دهد و حافظ و ناصر آنان در دنیا و آخرت باشد. کسی هست این معجزه قرآن را منتشر نکند؟ »

پاسخ شایعه مسلمان شدن کت استیونس با معجزه قرآن را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

پاسخ شایعه

۱-  ابتلای “کت استیونس” به سرطان  و شفا یافتن این خواننده بریتانیایی با خواندن قرآن هیچ کدام حقیقت ندارد و شایعه ای ساختگی می باشد.

 

۲- کت استیونس با نام اصلی استیون دیمیتری جورجیو, هنرمند برجسته موسیقی پاپ (متولد ۱۹۴۸) در دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی است .او پس از آن‌که در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی به اسلام گروید، نامش را به یوسف اسلام (به انگلیسی: Yusuf Islam) تغییر داد و بیشتر به فعالیت‌های دینی و انتشار آلبوم‌های مذهبی پرداخت. وی از سال ۲۰۰۶ تاکنون دو آلبوم پاپ منتشر کرده‌است.

http://url.faranama.co/WTNt9

۳- کت استیونس هرگز سرطان نداشته است اما مدتی قبل از اسلام آوردنش به علت ابتلا به بیماری سل در بیمارستان بستری بوده است. به گفته ی خودش این بیماری رحمتی از جانب خدا بوده است چرا که در این مدت مطالعات بسیاری در عرفان شرق داشته است.

http://url.faranama.co/mus

۴- برخلاف ادعای متن, آشنایی کت استیونس با قرآن حاصل سفرش به مصر نبوده است بلکه کت استیونس با مطالعه قرآنی که برادر بزرگترش از بیت المقدس برای او آورده بود، به جواب بسیاری از سؤالات خود دست یافت و به آن ایمان آورد . وی بعد از چندین سال مطالعه و تحقیق سرانجام در ۲۳ دسامبر ۱۹۷۷ به طور رسمی دین اسلام را پذیرفت و در همین زمان آلبوم «بازگشت به زمین» را به بازار موسیقی عرضه کرد.

http://url.faranama.co/isl

۵- علیرغم ادعای متن مبنی بر نسبت پدر و فرزندی کت استیونس و سامی یوسف، این دو خواننده هیچ نسبتی با هم ندارند. سامی یوسف با نام اصلی سیامک برنجان (رادمنش) تهیه‌کننده، آهنگساز، ترانه‌سرا و خواننده ایرانی ساکن بریتانیا است که در ترانه‌هایش به مضامین اسلامی می‌پردازد. وی یکی از دو فرزند بابک رادمنش (با نام اصلی فیروز برنجان) ترانه سرا و موزیسین ایرانی است.

http://url.faranama.co/Qlz25

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *