نبش قبر فاطمه بنت نهبان، نوه هفتمین امام شیعیان توسط تروریستهای داعش! / شایعه ۰۰۷۵

متن شایعه

“فوری: تروریستهای داعش، با نبش قبر فاطمه بنت نهبان، نوه هفتمین امام شیعیان، در حلب سوریه، بقایای پیکر مطهر ایشان را از قبر خارج کردند!”

 

پاسخ شایعه

۱٫ این تصاویر به نبش قبر یک عالم روحانی به نام شیخ محمد آل نهبان مربوط می شوند که در شهر حلب سوریه در دی ماه  سال ۹۳ اتفاق افتاده است.

http://url.faranama.co/Ale-Nahban

۲٫ افراد چند گروه سلفی حلب از جمله جبهه انصارالدین، احرار الشام، محکمه شرعی حلب، و هیأت امر‌به‌ معروف ‌و نهی ‌از منکر، با حمله به مسجد الکلتاویه در نزدیکی محله باب الحدید شهر حلب، اقدام به نبش قبر شیخ محمد آل نهبان و همسر، خواهر و یکی از فرزندان وی که در جوار مزار این عالم دینی دفن شده بودند، نمودند. با دقت در گوشه بالا سمت راست تصویر آرم جبهه انصار الدین مشخص است. این اقدام ارتباطی با همتایان شان، به مانند گروه تروریستی داعش ندارد. تکفیری‌ها با دریل و کلنگ اقدام به تخریب قبور کرده و پس از خارج کردن بقایای اجساد، آنها را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند.

http://url.faranama.co/Nabsh

http://url.faranama.co/Takhrib

۳٫ شیخ محمد آل نهبان، یکی از علما و بزرگان دینی اهل سنت بود که در سال ۱۹۰۰ میلادی در حلب به دنیا آمده و در سال ۱۹۷۴ درگذشت. نسب او از سمت مادر به ذریه امام حسین علیه السلام می رسد.

http://url.faranama.co/Sheykh-Mohammad

۴٫ در یکی از عکسهای این نبش قبر، عبارت “این ضریح خانم مریم دختر قاسم، همسر عارف بالله محمدبن احمد نهبان است” در تصویر مشخص است!

http://url.faranama.co/Tasvir

۵٫ متاسفانه بسیاری از خبرگزاری ها و وب سایتهای معتبر نیز بدون تحقیق دست به انتشار این خبر کذب زده اند.در صورتیکه با اندک جستجو می توان به واقعیت این ماجرا پی برد.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *