خانه / بین الملل / نور گوشی موبایل در شب باعث سرطان چشم میشود / شایعه ۰۲۸۸

نور گوشی موبایل در شب باعث سرطان چشم میشود / شایعه ۰۲۸۸

متن شایعه

« نور گوشی موبایل در شب باعث سرطان چشم میشود

سرطان چشم یکی از مضرات استفاده مداوم از گوشی همراه در شب است… زمانیکه فشار زیاد بر کرۀ چشم خود احساس میکنید باید به پزشک مراجعه کنید»

* پاسخ شایعه نور گوشی موبایل در شب باعث سرطان چشم میشود را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

پاسخ شایعه

۱- انتساب این تصویر به فردی مبتلا به بیماری سرطان چشم حقیقت ندارد و نیز استفاده از گوشی تلفن همراه در شب، موجب بروز سرطان چشم نمی گردد و این ادعاها شایعه و غیر واقعی است.

 

۲- تصویر شایعه متعلق به مردی ۴۰ ساله است که مبتلا به بیماری ورم ملتحمه چشم (Pinkeye) می باشد. آلبومین چشم این فرد به دلیل آسیب جدی قرمز رنگ شده است و در طولانی مدت به علت دژنراسیون ماکولا یا تباهی لکه زرد (ماکولا: قسمت حساس به نور شبکه که در تیز بینی و دقت تاثیر دارد) بینایی‌اش کاهش یافته است.

url.faranama.co/nam

۳- درواقع هیچ منبع معتبر پزشکی در جهان، مانند جامعه سرطان امریکا، کتابخانه ملی پزشکی آمریکا و جامعه بالینی سرطان ایالات متحده, هیچگونه هشداری در خصوص ارتباطِ استفاده از تلفن همراه (در روز یا شب) با ابتلا به بیماری سرطان چشم صادر نکرده‌اند.

url.faranama.co/ove

url.faranama.co/gov

url.faranama.co/rca

 

لینک کوتاه این شایعه : http://wikihoax.org/s4POG

“ویکی هوآکس، مرجع تخصصی پاسخگویی به شایعات“

تلگرام ویکی هوآکس

اینستاگرام ویکی هوآکس

این مطلب را هم چک کنید

شکلات نوتلا بدلیل دارا بودن پالم سرطان زا تشخیص داده شد / شایعه ۰۳۲۸

متن شایعه « اداره سلامت مواد غذایی اروپا، شکلات نوتلا را بدلیل دارا بودن پالم سرطان زا تشخیص داده و بسیاری از مغازه ها و سوپرمارکت های اروپایی فروش آن را متوقف کرده اند...

پاسخ دهید

Change Language