بین المللدین و مذهب

نوشته ی روی کلاه فارغ التحصیلیِ دختر اوباما / شایعه ۰۲۶۱

متن شایعه

« میشل اوباما در مراسم فارغ التحصیلی دخترش، روی کلاه فارغ التحصیلی نوشته شده است: “بهترین هدیه ای که پدر میتواند به فرزندش بدهد، آموزش است.” حضرت محمد(ص)»

* پاسخ شایعه نوشته ی روی کلاه فارغ التحصیلیِ دختر اوباما را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 

پاسخ شایعه

۱- این تصویر و نوشته ی روی کلاه واقعی است. اما فردی که در آغوش میشل اوباما است، فرزند وی نیست و این ادعا حقیقت ندارد و شایعه می باشد.

۲- این تصویری که در صفحه اینستاگرام خانم میشل اوباما همسر رییس جمهور آمریکا قرار گرفته است، در تاریخ ۶ ژوئن ۲۰۱۶ و کمی بعد از سخنرانی خانم اوباما دردانشگاه شهری (سیتی کالج) نیویورک، اولین مرکز آموزش عالی دولتی و رایگان در ایالات متحده آمریکا گرفته شده است.

http://url.faranama.co/7ZAKt

۳- دانشجوی حاضر در تصویر، درحقیقت دختری مسلمان و با حجاب به نام اروبا است که  در یمن متولد و بزرگ شده است. وی در سال ۲۰۰۶ برای تحصیل در مقطع دبیرستان به نیویورک رفته و در نهایت موفق به اخذ مدرک دانشگاهی از سیتی کالج گشته است. وی نطق افتتاحیه ی جشن فارغ التحصیلی را در سال ۲۰۱۶ در این دانشگاه ایراد نموده است.

http://url.faranama.co/Od17p

۴- هیچ یک از دو دختر باراک اوباما در دانشگاه شهری نیویورک تحصیل نکرده اند. دو دختر باراک و میشل اوباما، مالیا ۱۸ ساله و ساشا ۱۵ ساله هنوز به کالج نرفته اند. مالیا در سال ۲۰۱۶ از دبیرستان فارغ التحصیل شده است در حالی که ساشا تازه ۱۵ ساله شده است.

http://url.faranama.co/XMl1M

http://url.faranama.co/EXurv

 

لینک کوتاه این شایعه : http://wikihoax.org/S1fwL

“ویکی هوآکس، مرجع تخصصی پاسخگویی به شایعات“

تلگرام ویکی هوآکس

اینستاگرام ویکی هوآکس

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن