ورود ۱۰۹ نفر از وهابیون به داخل ایران!! / شایعه ۰۰۴۵

متن شایعه

“خطر جدی !  لطفا تا آخر بخونین:دخترای خوب و عزیز ایران زمین خواهشا تا اطلاع ثانوی قبل تاریکی هوا خونه باشین …

، یا حداقل تنها نباشین ، یا حداقلش جای خلوتی نرین ،خلاصه ماجرا:۱۰۹ نفر از وهابیت داخل ایران شدند.۵۶ نفر مرد. ۵۳ نفر زن از محل قتل و تجاوزشون اطلاعات دقیقی نیست اما جنایتاشون طبق آمار از مرز صد نفر کشته و آسیب دیده گذشته.مثل ویروسی که کل بدن رو بگیره ، کل ایران پخش شدن .سربازان وزارت اطلاعات بدنبال این افراد هستند اما با مشکلی مواجه هستن ، اونم چهره نگاریه ، افرادی که ربوده بشن چشم و دهانشون دوخته میشه و قابل شناسایی نیستن ! عینا” حقیقته. کمی طول میکشه نابود بشن. سعی کنین فعلا بیشتر تو خونه باشین و زیاد با دوستاتون بیرون نرین. اینا وهابین ، وحشتناک ترین تجاوز رو به دختران میکنن.با هر کسی که باهاش دوستی بفرست بذار فرا گیر بشه.ما از یک مادر نیستیم اما از یک خاکیم. همه خواهر همیم.جدی بگیرین. شاید همین اطراف تون دارن میچرخن و دنبال طعمه اند. تنها کاری که از دستمون بر میاد اینه که به هم خبر بدیم. خواهشا هرچه سریعتر برای اطرافیان هم بفرستین “

 

پاسخ شایعه

۱- این خبر تاریخ دقیقی نداشته و هر از چندگاهی در شبکه های مجازی منتشر می شود.

 

۲-طبق متن شایعه حتی مکان این جنایتها مشخص نیست. به همین دلیل ابتدا در شهرهای جنوبی  و سپس در شهرهای شمالی کشور منتشر شده است.

 

*تنها نکات دقیق در این شایعه یکی تعداد این مهاجمین خیالی است و دیگری تعداد قربانیانی (۱۰۰ نفر) که در هیچ منبع معتبری ثبت نشده و نیز شکایتی هم دراین رابطه به دست مسئولین امر نرسیده است!

 

۳-سازنده این شایعه “خفاش شب” در تاریخ ۳۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۳ در بوشهر دستگیر شد.وی ۲۵ ساله و کارمند یکی  از شرکت های خصوصی است. او اعتراف کرد این خبر از پایه کذب بوده و اعلام کرد که تحت تاثیر شبکه های خارجی مخالف با نظام جمهوری اسلامی برای القاء ناامنی در کشور این شایعه را طراحی کرده است.

 

http://url.faranama.co/a6DIB

 

۴-این خبر  از سوی دستگاه قضایی و نهادهای انتظامی تکذیب شده است و هیچ مدرکی مبنی بر صحت شایعه از سوی مدعیان ارائه نشده است.

 

http://url.faranama.co/ubt3q

 

۵- نیروهای امنیتی و اطلاعاتی اشراف کاملی بر امنیت مرزها دارند و با وجود شرایط سختی که در همسایگان وبه طور کلی منطقه وجود دارد به خوبی قادر به حراست از مرزها هستند.

 

http://url.faranama.co/jD7uk

 

۶-متأسفانه فضای مجازی زمینه گسترش و دامن زدن به چنین شایعاتی را فراهم کرده است که لازم است کاربران فضای مجازی فرهنگ استفاده از این فضا را بیاموزند و از انتشار و گسترش چنین شایعاتی پرهیز کنند.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *