پادره پیو ، کشیشی که پیکرش بعد از ۵۰ سال سالم مانده است ! / شایعه ۰۱۶۴

متن شایعه

« زیارت کاتولیک ها از پیکر پادره پیو (پدر پیو) کشیش ایتالیایی که در سال ۱۹۶۸ درگذشته اما پیکر او سالم مانده است »

 

پاسخ شایعه

۱- پیو پیتر (۲۵ مه ۱۸۸۷ – ۲۳ سپاتمبر ۱۹۶۸) یک کشیش کاتولیک ایتالیایی بود که توسط کلیسای کاتولیک،  قدیس اعلام شد. سالم بودن بدن او پس از پنجاه سال شایعه است و حقیقت ندارد. چرا که با وجود مومیایی کردن، جسد وی طوری تخریب شده که ناچارا ماسک سیلیکونیِ تهیه شده توسط موزه ی لندن نیز برروی صورتش نهاده شد. همچنین بوی عطری که از تابوتش متصاعد می گردد نیز به خاطر استفاده از ادوکلن می باشد.

http://url.faranama.co/iuD1H

۲- علت شهرت این فرد به وجودآمدن جراحاتی روی بدنش بود که وی مدعی بود خودبه خود ایجاد شده و مشابه زخمهایی است که موقع به صلیب کشیدن مسیح در وی بوجود آمده بوده است. حال آنکه او به ایجاد زخم و جراحت روی بدنش به وسیله ی اسید در مظان اتهام بود  و شواهد خرید اسید توسط وی از یک داروساز بر همگان فاش شد.

http://url.faranama.co/MCbhG

۳- وی همچنین متهم به داشتن ارتباط جنسی با زنان در مکان اعتراف به گناه بود. موسس بیمارستان دانشگاه کاتولیکها در رم این کشیش را بیماری روانی و نادان خواند که با آسیب زدن به خودش از ساده لوحی مردم سواستفاده می کند.

http://url.faranama.co/MTxd8

۴- ظاهرا در تایید تقدس پیوپیتر توسط کلیسای کاتولیک، حتی با وجود شواهد و قرائنی که این تقدس را تشکیک می کنند، درامدهای ناشی از زیارت هزاران نفر از آرامگاه این کشیش، بی تاثیر نیست.

http://url.faranama.co/qA4DU

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *