پیدا شدن اژدهایی در غرب مالزی! / شایعه ۰۰۴۷

متن شایعه

“یک اژدهای تیر خورده و مرده در خانه‌ای در غرب مالزی پیدا شده‌است. صاحب یک باغ میوه در خانه خود در طبقه دوم ساختمان با صدای جیغ جیغ موش و صدای عجیبی مانند صدای نعره پلنگ از خواب بیدار می‌شود …

این مرد پله‌ها را می‌گردد و متوجه این حیوان عجیب می‌شود. یک اژدهای سفید با سبیل‌های بلند و دو شاخ یک موش را دهان دارد. او از ترس این حیوان عجیب که از پله‌ها خودش را پایین می‌انداخت ۸ گلوله به او شلیک کرد. بعد از اینکه مطمئن شد این حیوان کاملا مرده‌است تازه متوجه عجیب بودن او شد. یک اژدها با موهای سفید خرگوشی است. او به خبرنگاران گفت که من فکر نمی‌کنم این حیوان اژدهای سفید باشد زیرا طبق باور چینی‌هااگر اژدهای سفید وارد مکانی شود با خودش میلیو‌نها دلار و شانس می‌آورد اما این اتفاق برای من نیافتاد. به هر حال او قصد ندارد اعضای بدن او را از بین ببرد و می‌خواهد جسد این جانور عجیب را برای نمایش عمومی بگذارد.این روزها اینترنت با این اژدهای عجیب پر از شگفتی شده‌است.”

 

 پاسخ شایعه

۱-این تصاویر در وبسایت های مختلف و نامعتبر ایرانی و خارجی  با داستان های مختلف از جمله پیدا شدن اژدها در مالزی و تایلند و .. منتشر شده است. اما انتشار تصویری  که اژدهای سفید را یک طرف و مجسمه ی کامل نشده ی آن را طرف دیگر نشان می داد، باعث شد جعلی بودن این اژدها آشکار شود.

 

http://url.faranama.co/kklvH

 

۲- وبسایت دنیای چینی ها (TWOC) که این تصویر را در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک اژدهای واقعی در مالزی منتشر کرده بود در یک عذرخواهی رسمی اعلام کرد که این تصویر واقعی نیست و در واقع نوعی مجسمه است.

 

http://url.faranama.co/gCcw5

 

۳-علاوه بر مشخص نبودن منشا انتشار این داستان،هویت فردی که در متن شایعه بعنوان یابنده اژدها معرفی شده نیز نامعلوم است!!

 

http://url.faranama.co/7Y9L5

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *