کشف موجود عجیب الخلقه در سواحل آمریکا ! / شایعه ۰۱۵۵

متن شایعه

” ساحل امریکااین موجودعجیب رومرده پیدا کردن توسایت امریکا به مدت ۴دقیقه گذاشتن وسریع ازهمه سایتهاشون پاک کردن عکسشو …

” موجودی عجیب شبیه سر ستون های تخت جمشید …. موجودی شبیه سر ستون های تخت جمشید در سواحل آمریکا پیدا کردند که دانشمند ها را بسیار متعجب کرده.و آن ها هنوز پی تحقیقاتی در روی این جانور عجیب و قریب اند.اگر کمی به این جانور دقت کنید میبینید که این جانور شباهت زیادی به سر ستون تخت جمشید دارد.پس میفهمیم در آن زمان در خلیج همیشه فارس این موجود زندگی میکرده که پس از مرور زمان نسل وی منقرض شده.از دندان های این موجود عجیب و قریب معلوم است که او هم میتواند یکی از سلطان های بزرگ دریا باشد ولی اندازه ی او بسیار کوچک تر از نهنگ و یا کوسه است. این موجود به احتمال ۹۹% در آب های خلیج فارس هم زندگی ممیکرده و حتما هم حیوانی درنده و قوی بوده.زیرا هخامنشیان در سنگ تراشی های خود همیشه نماد قدرت را کشیده اند مثل:شیر،حیوان خیالی ای که از هر موجود قوی ای برداشت کرده اند،حال هم این موجود!! “

 

پاسخ شایعه

۱-  این مطلب شایعه و تصویر آن ساختگی است و با استفاده از نرم افزارهای ویرایش تصویر جعل گردیده است.

 

۲- مشاهده جانوران غول پیکر در سواحل مختلف از جمله کالیفرنیا، فوکوشیما و نیز سواحل اروپایی، شایعاتی رایج در سطح بین المللی است  که سالیانی است به وفور در شبکه های مختلف اجتماعی پراکنده می شوند.

 

۳- تصویر اصلی متعلق به جسد یک نهنگ معمولی بوده است که در سواحل شیلی در سال ۲۰۱۱ به گل نشسته است. تصویر اصلیِ ویرایش نشده در لینک زیر قابل مشاهده است.

http://url.faranama.co/7cq6M

۴- موجودی که در سرستون های تخته جمشید کار شده است،‌شیردال نام دارد که موجودی اساطیری با تن شیر و سر عقاب (دال) و گوش اسب است و متن شایعه مبتنی بر آبزیست بودن این موجود افسانه ای،  یک ادعای جعلی و ساختگی می باشد.

http://url.faranama.co/QmfPm

۵- تصویری ساختگی دیگری از این شایعه  که در آن به جای نهنگ در تصویر اصلی، یک نوع ماهی مرکب غول پیکر جایگزین شده است نیز شبکه های اجتماعی را درنوردیده و به یک تصویر پربازدید بدل گشته است.

http://url.faranama.co/3jOoI

۶- وجود فضایی از نگرانی در مورد اثرات نشت رادیواکتیو در فوکوشیمای ژاپن پس از زلزله ۹ ریشتری سال ۲۰۱۱،  به جعل و نشر چنین شایعاتی دامن زد. حال آنکه به گفته ی رئیس کمیته علمی سازمان ملل متحد، نشت مواد رادیو اکتیو از نیروگاه آسیب دیده ژاپن، باعث جهش ژنتیکی در موجودات زنده دریایی نمی شود.

http://url.faranama.co/d4r4R

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *