خانه / اجتماع و فرهنگ / کشف گورهای دسته جمعی در روستای زلزله زده کوئیک کرمانشاه

کشف گورهای دسته جمعی در روستای زلزله زده کوئیک کرمانشاه

کشف گورهای دسته جمعی – مدتی پس از حادثه زلزله در کرمانشاه، خبری مبنی بر به خاک سپاری دسته جمعی اهالی یک روستای زلزله زده که در زلزله کرمانشاه جان خود را از دست داده اند، توسط برخی از رسانه ها منتشر شد.
اما متاسفانه استاندار کرمانشاه خبر خاک سپاری دسته جمعی اهالی یک روستای زلزله زده در کرمانشاه را تکذیب کرد و انتشار چنین خبری را شایعه دانست.

استاندار کرمانشاه با تکذیب شایعات مطرح شده در مورد دفن دسته‌ جمعی زلزله‌ زدگان در منطقه کوئیک اظهار داشت: چنین چیزی اصلا صحت ندارد و هیچ‌ گونه گور دسته‌جمعی در هیچ منطقه‌ ای از استان کرمانشاه وجود ندارد.

وی افزود: مردم کرمانشاه و ایران بر‌ اساس سنت اسلام اموات خود را با احترام بعد از مراحل شرعی تدفین کرده و هیچ‌ وقت به صورت دسته‌ جمعی این کار را نکرده و نمی‌کنند.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از برخی شایعات مطرح شده گفت: از رسانه ها انتظار داریم اخلاق را رعایت کرده و از شایعه‌ پردازی که سبب ضربه‌ زدن به مردم می‌شود خودداری کنند.

اما شایان ذکر است که بر خلاف برخی نظرات، خبر خاک سپاری دسته جمعی اهالی یک روستای زلزله زده در کرمانشاه صحت دارد و شایعه نمی باشد.
ویدئو ی “کشف گورهای دسته جمعی در روستای زلزله زده کوئیک کرمانشاه” را می توانید در زیر مشاهده نمایید.
 
لینک کوتاه این شایعه : http://wikihoax.org/uydJi

“ویکی هوآکس، مرجع تخصصی پاسخگویی به شایعات“

تلگرام ویکی هوآکس

اینستاگرام ویکی هوآکس

همچنین ببینید

حادثه سیل در خوزستان / شایعه ۰۴۹۵

ویدئویی که با عنوان حادثه سیل در خوزستان در حال انتشار است در واقع متعلق به حادثه شبه سونامی بندر دير بوشهر در سال ۱۳۹۵ می باشد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *