تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگ

آدم کشی عناصر داعش در قالب ماموران اداره برق در ایران

متن شایعه

« سلام لطفا درگروه ها اعلام كنید اگه افرادی به درب منزل شماامدن وگفتن ازطرف اداره برق  امدیم برای تست سيم كشي داخلي رایگان سریع به پلیس اطلاع دهید … چون قاتلي زنجيره اي  هست لطفااطلاع رسانی کنید به نظرمیرسدکه ازعناصرگروه داعش میباشند,,فقط زود,بفرستید,,توهرگروهی هستید,, هرکه برات مهمه اینو براش بفرس. سرهنگ قنبری ******۰۹۱۲ »

پاسخ شایعه

۱- داستانی ساختگیِ فوق مبنی بر “تست سیم کشی برق ساختمان توسط عناصر گروه داعش” یک شایعه قدیمی است که صحت ندارد.

۲- طبق آئین نامه قرائت کنتور وتوزیع صورتحساب، تست سيم كشیِ داخلی منازل از وظایف مامورین اداره برق نمی باشد و در صورت مشاهده افراد مجهول الهویه و درخواست های مشکوک  در این ارتباط،  ضمن بررسی کارت شناسایی اشخاص مراجعه کننده، در صورت لزوم می بایست مراتب را به پلیس گزارش داد. منبع ۱  – منبع ۲

۳-  مشخص است که انتشار چنین هشداری توسط یک مقام نظامی در فضاهای مجازی امری غیر منطقی و غیر قابل قبول  بوده است و هر گونه اطلاع رسانی در رابطه با این گونه موارد از طریق رسانه ها و منابع خبری معتبر و رسمی کشور صورت می پذیرد.

۴- هدف از ساخت و انتشار چنین مطالب جعلی و غیر واقعی، برهم زدن جو روانی جامعه و آرامش شهروندان است و درج شماره های تماس در این قبیل پیام های ساختگی اغلب به منظور ایجاد مزاحمت و آزار برای صاحبان این خطوط تلفن انجام می پذیرد که شایسته است کاربران فرهیخته ی فضاهای مجازی با هوشمندی و درایت، در دام مقاصد غیراخلاقی شایعه پردازان گرفتار نگردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا