تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگ

آدم کشی عناصر داعش در قالب ماموران اداره برق در ایران

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« سلام لطفا درگروه ها اعلام كنید اگه افرادی به درب منزل شماامدن وگفتن ازطرف اداره برق  امدیم برای تست سيم كشي داخلي رایگان سریع به پلیس اطلاع دهید … چون قاتلي زنجيره اي  هست لطفااطلاع رسانی کنید به نظرمیرسدکه ازعناصرگروه داعش میباشند,,فقط زود,بفرستید,,توهرگروهی هستید,, هرکه برات مهمه اینو براش بفرس. سرهنگ قنبری ******۰۹۱۲ »

پاسخ شایعه

۱- داستانی ساختگیِ فوق مبنی بر “تست سیم کشی برق ساختمان توسط عناصر گروه داعش” یک شایعه قدیمی است که صحت ندارد.

۲- طبق آئین نامه قرائت کنتور وتوزیع صورتحساب، تست سيم كشیِ داخلی منازل از وظایف مامورین اداره برق نمی باشد و در صورت مشاهده افراد مجهول الهویه و درخواست های مشکوک  در این ارتباط،  ضمن بررسی کارت شناسایی اشخاص مراجعه کننده، در صورت لزوم می بایست مراتب را به پلیس گزارش داد. منبع ۱  – منبع ۲

۳-  مشخص است که انتشار چنین هشداری توسط یک مقام نظامی در فضاهای مجازی امری غیر منطقی و غیر قابل قبول  بوده است و هر گونه اطلاع رسانی در رابطه با این گونه موارد از طریق رسانه ها و منابع خبری معتبر و رسمی کشور صورت می پذیرد.

۴- هدف از ساخت و انتشار چنین مطالب جعلی و غیر واقعی، برهم زدن جو روانی جامعه و آرامش شهروندان است و درج شماره های تماس در این قبیل پیام های ساختگی اغلب به منظور ایجاد مزاحمت و آزار برای صاحبان این خطوط تلفن انجام می پذیرد که شایسته است کاربران فرهیخته ی فضاهای مجازی با هوشمندی و درایت، در دام مقاصد غیراخلاقی شایعه پردازان گرفتار نگردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!