تدریس خصوصی زبان کره ای
اشخاصبین الملل

اختصاص جایزه نجیب ترین ملکه سال در فرانسه به فرح پهلوی به دلیل عدم مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر و نداشتن معشوقه بعد از مرگ شاه / شایعه ۰۳۸۰

متن شایعه

« نجیب ترین ملکه سال / جایزه نجیب ترین ملکه سال در فرانسه به فرح پهلوی بعلت عدم مصرف مشروب و مخدر و نداشتن معشوقه بعد از مرگ شاه ایران تعلق گرفت »

پاسخ شایعه

۱- مطلبی که در فضاهای مجازی و برخی از رسانه ها تحت عنوان “اختصاص جایزه نجیب ترین ملکه سال در فرانسه به فرح پهلوی به دلیل عدم مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر و همچنین نداشتن معشوقه بعد از مرگ شاه” در فضای مجاز در حال انتشار می باشد شایعه بوده و به دور از واقعیت می باشد.

۲- جشن مزبور، در سال ۲۰۱۵ در شهر وین برگزار شده است. نام این جشنواره “نگاه کن! جایزه زن سال” می باشد و سه تن از زنان برجسته در این جشنواره، به ترتیب کاترین شوارتزنگر دختر آرنولد شوارتزنگر، هنر پیشه و فرماندار سابق ایالت کالیفرنیا، اوما اوباما خواهر خوانده رییس جمهور سابق آمریکا و فرح دیبا پهلوی، همسر محمد رضا شاه بودند.

۳- در این جشنواره جایزه “استعداد جوان” به کاترین شوارتزنگر برای کتابش اهدا شد. جایزه “حقوق بشر” به اوما اوباما به خاطر فعالیتهای انسان دوستانه اش در رابطه با کودکان و نوجوانان آفریقایی اهدا و همینطور جایزه “امید جهان” به فرح دیبا، بیوه محمدرضا شاه به خاطر امید بی پایان و ادامه فعالیت اجتماعی اش پس از ترک ایران تعلق گرفت. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا