تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگ

ارسال کد ملی به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۹۹ به منظور استعلام سبد کالا

متن شایعه:

« شماره ملی تان را به شمارهء
*5000499* ارسال کنید
اگر مشمول سبد کالا باشید می توانید بروید به یکی از *فروشگاه‌های افق کورش* و تا سقف 200 هزار تومان رایگان خرید کنید

*لطفاً اطلاع رسانی کنید* »

پاسخ شایعه:

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای: در حال حاضر پیامک هایی غیر واقعی و مجعول بمنظور اخلال در حوزه اقتصاد و چرخه کالا به مردم ارسال می شود با مضمون اینکه کد ملی خود را به سامانه ۵۰۰۰۴۹۹ جهت استعلام سبد کالا ارسال کنید که پس از تعیین مشمول بودن افراد ۲۰۰ هزارتومان به حساب برای خرید از فروشگاه های زنجیره ای واریز می شود که این پیامک تقلبی است و صحت ندارد.

دارندگان کارتهای اعتباری خرید که تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) می‌باشند می توانند جهت دریافت سبد کالا به هزاران فروشگاه زنجیره ای موجود در سراسر کشور مراجعه و تا سقف تعیین شده بدون پرداخت وجه نقد خرید خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه ۹ گروه کالایی از انواع پروتئین تا مواد شوینده برای خرید تعیین شده است گفت: افراد می توانند بدون وجود محدودیت در انتخاب نوع کالا و با توجه به نیاز خود همه مبلغ شارژ شده را خرید کنند.

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای با اشاره به اینکه این کارتها در سال بطور نسبی تا ۴ بار شارژ می شود ادامه داد: درحال حاضر پیامکهایی غیرواقعی و مجعول بمنظور اخلال در حوزه اقتصاد و چرخه کالا به مردم ارسال می شود با مضمون اینکه کد ملی خود را به سامانه ۵۰۰۰۴۹۹ ارسال کنید که پس از تعیین مشمول بودن افراد ۲۰۰ هزارتومان به حساب برای خرید از فروشگاه های زنجیره ای واریز می شود که این پیامک تقلبی است و صحت ندارد. منبع 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا