تدریس خصوصی زبان کره ای
علم و فناوری

اطلاع از نام مالک سیم کارت های ایرانسل با ارسال پیامک

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« اگر مزاحم تلفنی دارید بخونید فهمیدن نام و نام خانوادگی سیم کارت های ایرانسل سلام دوستان ایرانسلی اگر مزاحم دارید و می خواهید بدانید سیمکارت بنام کیست … از روش جدید که ثبت سیم کارتها هست میشه فهمید براي اين کار کافيه ابتدا عدد ۱ به ۷۳۷۴۷۱ بفرستید و بعدش کد ۲۰۱۴۲۹۲۴۰۹ رو بفرستين به ۷۳۷۴۷۱ بعد یک مسج میاد به شما میگه شماره مورد نظرتون را برای استعلام بفرستید اون شماره که مزاحمتون شده را می فرستید و در جواب مسج شما می نویسد که سیم کارت به اسم فلانی ثبت شده است اینم عیدی من به همه خانم ها و آقايون »

پاسخ شایعه

۱- روش ادعا شده در متن شایعه جهت اطلاع از مشخصات صاحب سیم کارت های ایرانسل، یک شایعه ساختگی می باشد و صحت ندارد. به منظور حفظ و حراست حریم شخصی و امنیت افراد، اطلاع از مشخصات مالکین هر گونه سیم کارت تلفن همراه، تنها از طریق دریافت دستور و نامه قضایی و ارایه آن به دفاتر اصلی مرتبط با خدمات خطوط تلفن همراه مربوطه، مقدور می باشد. منبع

۲- روش پیشنهاد شده در متن شایعه، یک سواستفاده ای از ناآگاهی کاربران با دادن اطلاعات دروغ و بی پایه می باشد و بدین صورت است که افراد، پس از ارسال عدد ۱ به شماره «۷۳۷۴۷۱» در یک مسابقه پیامکی شرکت داده می شوند و کد منحصر به فرد خود را دریافت میکنند که هر تعداد افرادی که با شماره های دیگری این کد را به شماره مسابقه ارسال کنند، مقدار شارژ بیشتری به فرد صاحب کدِ ارسال شده تعلق خواهد گرفت.

  • متن شایعه با نوشتن کد های متفاوتی منتشر می شود که هر کدام متعلق به یک فرد سواستفاده گر می باشد، در متن شایعه فوق، این کد «۲۰۱۴۲۹۲۴۰۹» درج گردیده است.

اینجا تصویر حاوی اطلاعات بیشتر درمورد این مسابقه پیامکی را مشاهده می فرمایید منبع

۳- شما می توانید مسابقات متنوع پیامکی ایرانسل را در سایت رسمی این شرکت پیگیری و بررسی نمایید. منبع

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سامانه زیر استعلام مشخصات سیم کارت و اطلاعات صاحب سیم کارت رو میده هرکی خواست میتونه از این سامانه استفاده کنه searchtel.ir
    سامانه استعلام مشخصات صاحب سیم کارت سرچتل
    شماره شخص مورد نظر رو بهش میدی بعدش مشخصات صاحب سیم کارت رو بهت میده نام، نام خانوادگی، ادرس و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!