افشای اسناد نابودی زمین در ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ توسط ناسا / شایعه ۰۴۳۵

متن شایعه

ناسا: ۱۲ بهمن زمین نابود می‌شود!

کارمندان ناسا اطلاعاتی را منتشر کردند که مدعی است کره زمین تا یک ماه آینده به پایان عمر خود می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، طبق این گزارش ادعایی کارمندان ناسا، ستاره‌ای به نام «ان. تی۷- ۲۰۰۲» در اولین روز ماه فوریه ۲۰۱۸ (۱۲ بهمن) ساعت ۱۱:۴۷ به وقت محلی به زمین برخورد می‌کند و این کره خاکی را از بین می‌برد.
روزنامه دیلی‌استار نیز در این باره نوشت: «کارکنان ناسا تاکید کردند پایان جهان در این زمان آغاز می‌شود و جهان با نیرویی معادل انفجار ۳۰ میلیون بمب هسته‌ای نابود خواهد شد.»
این اطلاعات تنها چهار روز بر پایگاه اینترنتی ناسا باقی ماند و بعد از آن کار‌شناسان این سازمان آن را حذف کردند.
برخی کار‌شناسان ناسا معتقدند باید بیانیه‌های مرتبط با تهدیدات واقعی این خطر که کره زمین را تهدید می‌کند مخفی نگه داشته شود، اما برخی دیگر از کار‌شناسان نیز درباره قدرتی که قادر به نابودی زمین باشد، تردید دارند.

 

پاسخ شایعه

۱- خبری که تحت عنوان “نابودی زمین در ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۶” یا اول فوریه سال ۲۰۱۸ در بسیاری از وبسایت های خبری و خبرگزاری های معتبری همچون برنا، باشگاه خبرنگاران جوان، تابناک و … درج شده است یک شایعه بین المللی است و صحت ندارد. نمونه های این شایعه را می توانید در لینک های زیر مشاهده نمایید.

http://url.faranama.co/tabnak

http://url.faranama.co/borna

http://url.faranama.co/yjc1

۲- اطلاع رسانی سازمان ناسا از طریق وبسایت دیلی استار و یا وبسیات های خبری دیگر نخواهد بود. همینطور بر خلاف ادعای متن شایعه در وبسایت رسمی ناسا نیز هرگز هشداری در رابطه با برخورد ستاره یا سیاره ای با زمین و نابودی کل آن درج نشده است.

http://url.faranama.co/nasa

۳- ناسا پیش تر تهدید نابودی زمین توسط برخورد هرگونه سیاره یا ستاره به آن را به کل تکذیب نموده است و نابودی زمین را شایعه دانسته است.

http://url.faranama.co/Fa2pB

۴- سیارک NT7 در سال ۲۰۰۲ در مداری نزدیک به زمین کشف شد و بنام (۸۹۹۵۹) ۲۰۰۲ NT7 نام‌گذاری شد. این سیارک که در ابتدا تهدیدی برای زمین برشمرده می شد، در تاریخ اول آگوست ۲۰۰۲ از لیست تهدیدهای زمین حذف شد.

۵- بر خلاف ادعای متن شایعه سیارک NT7 در ژانویه سال ۲۰۱۹ و نه ۲۰۱۸ از فاصله‌ی ۶۰ میلیون کیلومتری زمین عبور خواهد کرد و هیچ خطری برای سیاره ‌ی ما ایجاد نخواهد کرد.

http://url.faranama.co/NT7

۶- شایان ذکر است که دفتر هماهنگی دفاع سیاره‌ای در ناسا، وظیفه ی گردآوری اطلاعات مربوط به سیارک‌ها و زیر نظر داشتن آنها را دارد، به نحوی که در صورت نزدیک شدن یک سیارک به زمین، پیشاپیش احتمال برخورد آن را محاسبه کرده و در صورت لزوم، اقدامات لازم را برای مقابله با این خطر به جریان اندازد.

http://url.faranama.co/LoXyI

http://url.faranama.co/aPsMT

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

22 نظر

 1. ؟

  خیلیا میگن ۲۰۱۹ زمین نابود میشه خیلیا میگن احتمال خیلی خیلی کم ممکنه.کدوم درسته؟از ترس خوابم نمیبره

  پاسخ
 2. مهسا

  واقعا سپاس ?????? برای امثال من که با بیماری فوبیای عوامل طبیعی دست و‌پنجه نرم میکنیم ، گسترش این شایعات واقعا ازار دهنده است
  ممنون از اطلاع رسانیتون

  پاسخ
  1. اشنام

   اصلا تا خدا میخواد نابود نمیشه درضمن زمان نابودی زمین مشخص نیست و خدا می دونه وبه اینا توجه نکنیم و همگی اعمالمان رو درست کنیم چون جلوی خشم وغضب خورد و نمی تونیم بگیریم

   پاسخ
 3. بهروز

  بادرود
  لطفا در مورد تاریخچه زمین بیشتر مطالعه بفرمایید
  تابحال سیاره زمین چندین بار با ستارگان و شهاب سنگهای بسیار بزرگ
  برخورد داشته وپس از هربرخورد نسلی از موجودات از بین رفته
  پس برخورد هر سنگ بزرگ فضایی یا ستاره با سیاره زمین غیر قابل انکار
  نیست و نباید فقط با باورهای محدود ذهن خودمون رو محدود کنیم

  پاسخ
 4. مزدک

  ۱۲بهمن گذشت چیزی شد نه اینا شایعه است ناسا کا خدا نیستش بعدشم قرار بود ۲۳دسامبر زمین نابود شه اب تو دل کسی تکون نخورد گفتن اندی مرده ولی کنسرت گذاشته یعنی با این اوضاع مملکت فقط ایران این خبرگزاری هارو داره اگر ستاره یا سیاره ای از ۶۰ملیون کیلومتری رد شه اول روسبه میفهمه بعد ناسا بعد اژانس فضایی اروپا بعد هند نگران نباشید دوستون دارم

  پاسخ
 5. سید علی

  اخه تا وقتی امام زمان ظهور نکنه و حکومت نکنه به زمین چجوری زمین نابود میشه؟؟؟
  فقط کافیه یه خورده اعتقاداتتون رو قوی کنید و در یه صورت زمین نابود میشه اونم در روز قیامت که اونم بعد از ظهور آقا امام زمان رخ میده پس تا وقتی خدا نخواد هیچ چیزی پیش نمیاد ما باید از روزی بترسیم که وقتی پرونده اعمالمون رو باز کردن یه کار خوب حداقل کرده باشیم پس تا می تونید کار نیک بکنیدو از گناه دوری کنید اگر خداوند رو قبول دارید

  پاسخ
 6. بردیا

  واقعااا دمتون گرم که با اینجور شایعه ها مبارزه میکنید و حقیقت و به مردم‌میگید خدا عمرتون بده.

  پاسخ
 7. Hack

  اههه اسگولا چرا آمار دقیق نمیدین اههه من میخوام زمین نابود شه هرکاری هم بخواین میکنم واسه نابودی زمن

  پاسخ
 8. ناشناس

  دوستان و آقای امیر که اونو نوشتی سایت دیلی استار سایت زردی هستش و ناسا اصلاً به اون استناد نمی کنه . شما از همونایی هستی که باز می خوای ترس بندازی به دل ملت الکی لطفاً بس کنید این مزخرفات رو . تمومش کنید

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *