تدریس خصوصی زبان کره ای
علم و فناوری

افشای اسناد نابودی زمین در ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ توسط ناسا

متن شایعه

ناسا: ۱۲ بهمن زمین نابود می‌شود!

کارمندان ناسا اطلاعاتی را منتشر کردند که مدعی است کره زمین تا یک ماه آینده به پایان عمر خود می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، طبق این گزارش ادعایی کارمندان ناسا، ستاره‌ای به نام «ان. تی۷- ۲۰۰۲» در اولین روز ماه فوریه ۲۰۱۸ (۱۲ بهمن) ساعت ۱۱:۴۷ به وقت محلی به زمین برخورد می‌کند و این کره خاکی را از بین می‌برد.
روزنامه دیلی‌استار نیز در این باره نوشت: «کارکنان ناسا تاکید کردند پایان جهان در این زمان آغاز می‌شود و جهان با نیرویی معادل انفجار ۳۰ میلیون بمب هسته‌ای نابود خواهد شد.»
این اطلاعات تنها چهار روز بر پایگاه اینترنتی ناسا باقی ماند و بعد از آن کار‌شناسان این سازمان آن را حذف کردند.
برخی کار‌شناسان ناسا معتقدند باید بیانیه‌های مرتبط با تهدیدات واقعی این خطر که کره زمین را تهدید می‌کند مخفی نگه داشته شود، اما برخی دیگر از کار‌شناسان نیز درباره قدرتی که قادر به نابودی زمین باشد، تردید دارند.

پاسخ شایعه

۱- خبری که تحت عنوان “نابودی زمین در ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۶” یا اول فوریه سال ۲۰۱۸ در بسیاری از وبسایت های خبری و خبرگزاری های معتبری همچون برنا، باشگاه خبرنگاران جوان، تابناک و … درج شده است یک شایعه بین المللی است و صحت ندارد. نمونه های این شایعه را می توانید در لینک های زیر مشاهده نمایید.

۲- اطلاع رسانی سازمان ناسا از طریق وبسایت دیلی استار و یا وبسیات های خبری دیگر نخواهد بود. همینطور بر خلاف ادعای متن شایعه در وبسایت رسمی ناسا نیز هرگز هشداری در رابطه با برخورد ستاره یا سیاره ای با زمین و نابودی کل آن درج نشده است.

۳- ناسا پیش تر تهدید نابودی زمین توسط برخورد هرگونه سیاره یا ستاره به آن را به کل تکذیب نموده است و نابودی زمین را شایعه دانسته است.

۴- سیارک NT7 در سال ۲۰۰۲ در مداری نزدیک به زمین کشف شد و بنام (۸۹۹۵۹) ۲۰۰۲ NT7 نام‌گذاری شد. این سیارک که در ابتدا تهدیدی برای زمین برشمرده می شد، در تاریخ اول آگوست ۲۰۰۲ از لیست تهدیدهای زمین حذف شد.

۵- بر خلاف ادعای متن شایعه سیارک NT7 در ژانویه سال ۲۰۱۹ و نه ۲۰۱۸ از فاصله‌ی ۶۰ میلیون کیلومتری زمین عبور خواهد کرد و هیچ خطری برای سیاره ‌ی ما ایجاد نخواهد کرد.

۶- شایان ذکر است که دفتر هماهنگی دفاع سیاره‌ای در ناسا، وظیفه ی گردآوری اطلاعات مربوط به سیارک‌ها و زیر نظر داشتن آنها را دارد، به نحوی که در صورت نزدیک شدن یک سیارک به زمین، پیشاپیش احتمال برخورد آن را محاسبه کرده و در صورت لزوم، اقدامات لازم را برای مقابله با این خطر به جریان اندازد. منبع | منبع 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا