تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگ

انتقام زن مبتلا به ایدز از دانشجویان و مردان متاهل!!!

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

“به تمام گروه ها اطلاع رسانی کنید زنی که پلیس دنبال اوست این زن مبتلا به ایدز میباشد ازسرانتقام دنبال دانشجوها ومردان متأهل است که مبتلا کند.”

پاسخ  شایعه

1- با انجام تحقیقات میدانی، مجموعه آنتی شایعه موفق به شناسایی و برقراری ارتباط با خانواده صاحب تصویر الصاقی به این شایعه در یکی از شهرهای منطقهٔ غرب ایران گشته  و متوجه گردیدیم حدس اولیه دال بر شایعه بودن این مطلب صحیح می باشد و موضوع سواستفاده از تصویر این خانم و انتشار آن همراه با شایعه ای دروغین و مخرب، با جدیت از سوی پلیس فتا در حال پیگری است. خانواده این فرد محترم که پس از انتشار این شایعه ناجوانمردانه در وضعیت روحی مناسبی به سر نمی برند، “عاجزانه” از مردم تقاضا می کنند که از نشر این مطلب جلوگیری کرده و با آبروی دیگران بازی نکنند.

 2- دست به دست چرخاندن این نوع تصاویر و مطالب ساختگی و دروغین در فضاهای مجازی، از ديرباز معضلی بوده است که شوربختانه تاکنون قربانيان زيادی برجای گذاشته است. معضلی اجتماعی فرهنگی که شروع آن ازسوی دست‌های پنهانی كه به دلايل مختلف همچون انتقام های کورِ شخصی و یا شوخی های سخیف و مبتذل  دست به انجام اینکار می زنند، بوده است و با بی خِردی کاربرانی که بدون تامل و تفکر و در نظر گرفتن اصول اخلاقی، با هر نشر این مطالب، کمک به گسترش آن می کنند، ادامه می یابد. معمولا هم قربانيان اینگونه موارد، دختران و بانوان جامعه هستند که در این مسیر صدمات روحی جبران ناپذیری بر آنها وارد شده و خود را در ميان نگاه‌هاي سنگين اطرافيانشان خرد شده می یابند.

 3- سرهنگ دوم مهندس علی نیک نفس، مشاور رئیس پلیس فتا درباره برخورد پلیس فتا با منتشر کنندگان عکس ها و شایعات مخرب ضد اخلاقی  اظهار کرد: این ‌گونه جرائم اغلب موجب هتک حیثیت افراد شده، لذا جزء خط قرمزهای پلیس فتا محسوب می‌شود، وی تصریح کرد: همکاران من تلاش می‌نمایند تا در اسرع وقت، با وجود تمامی پیچیدگی‌های فنی و مشکلات موجود، اینگونه پرونده‌ها را کشف نموده و مظنونین را به همراه ادله و مستندات مجرمانه به مراجع محترم قضائی تحویل نمایند؛ تا احقاق حق بزه‌دیدگان و مجازات عادلانه مجرمان بر این اساس صورت گیرد. منبع

4- کوتاه سخن آخر ما رو به آن دسته از کاربرانی است که با مواجه با مطالبی از این قبیل، دست به انتشار و گسترش آنها در فضاهای مجازی که در آنها عضو هستند می زنند. رویکرد مجموعه آنتی شایعه، نصیحت و ارشاد نیست و همواره نیت شفاف سازی داشته ایم ولی پرسش هایی ذهن ما را پر کرده است. شما خواهر یا برادر گرامی چیزی بعنوان وجدان یا اخلاقیات انسانی می شناسید؟ آیا اگر خدای ناخواسته با انتشار چنین مطالب کینه توزانه و جعلی که به عزیزان و وابستگان شما منتسب شده باشد مواجه شوید، قضاوت شما در ارتباط با کاربرانی که کمک به انتشار این مطالب ساختگی و بدون منبع موثق می نمایند، چه خواهد بود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!