تدریس خصوصی زبان کره ای
بین المللعلم و فناوری

انفجار گوشی موبایل هنگام شارژ شدن و مکالمه

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« انفجار گوشی موبایل / خیلی خیلی مهم و حیاتی به هیچ عنوان موقع شارژ با گوشی صحبت نکنید، اصلا دستتونم نباشه هیچ مارکی استثنا نیست و تمام برندها احتمال انفجار دارند. به کسانی که دوستشان دارید، ارسال کنید. »

پاسخ شایعه

۱- تصویر این مرد مجروح، ارتباطی با انفجار گوشی موبایل ندارد و شایعه می باشد. این تصویر مربوط به مردی برزیلی است که در تلاش برای خودکشی ، مواد منفجره ای در دهانش گذاشته و این مواد باعث انفجار صورتش شده است؛ البته این خودکشی، ناموفق بوده است.

۲- انفجار گوشی موبایل در هنگام شارژ شدن، به علت استفاده از شارژر و همچنین باتری بی کیفیت و غیراصلی است، زیرا این تجهیزات اگر بی کیفیت باشند، باعث گرمای بیش از حد باتری و نهایتا انفجار آن می گردند. بنابراین اگر از باتری و شارژر اصلی استفاده شود، هنگام شارژ شدن تلفن همراه، هرگز انفجاری رخ نخواهد داد.

۳- صرف نظر از نسبت دادن تصاویر حوادث دیگر به انفجار تلفن همراه، در تمام حوادثی که انفجار گوشی موبایل اتفاق افتاده تنها یک مورد مرگ گزارش شده است. اغلب این حوادث باعث مصدومیت شده اند و گاهی نیز بدون مصدوم بوده اند. پس احتمال مرگ بر اثر انفجار تلفن همراه بسیار ضعیف است و عملا صفر محسوب می گردد. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!