تدریس خصوصی زبان کره ای
بین الملل

باز نگه داشتن ایستگاه قطار در دورترین نقطه شمال ژاپن به خاطر یک دانش آموز

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« باز نگه داشتن ایستگاه قطار / دولت ژاپن ایستگاه قطاری را در دورافتاده ترین نقطه شمالی کشور به نام کامی شیرا تاکی که قرار بود سه سال پیش بسته شود فقط به خاطر استفاده یک دختر باز نگه داشته است!»

پاسخ شایعه

۱- داستان خیالی ذکر شده در متن شایعه مبنی بر “فعالیت خط قطار به خاطر یک دانش آموز در ژاپن” که در خبرگزاری ها و رسانه های معتبر داخلی منتشر شده، صحت نداشته و به دور از واقعیت می باشد.

۲- شواهد موجود حاکی از این است که این دختر تنها نبوده و بر خلاف ادعای متن شایعه با بیش از ده همکلاسی خود از ایستگاه “کیوشیراتاکی” نه “کامی شیراتاکی”، هر روز ساعت ۷:۱۵ صبح به مدرسه می رفتند. همینطور این دانش آموزان در راه برگشت، در ساعت ۷:۲۵ بعد از ظهر نیز سه قطار برای انتخاب مسیر برگشت به خانه داشتند.

۳- در پی عملیات حذف ایستگاه های راه آهنی که ده مسافر یا کمتر داشتند و همینطور دارای وسایل نقلیه ای بودند که عمر آن ها بیش از ده سال می بود (با توجه به دیزلی بودنشان) این ایستگاه در ۲۵ مارس ۲۰۱۶ بسته شد و هیچ گواهی بر ارتباط بسته شدن آن با فارغ التحصیلی مسافران دانش آموز این قطار وجود ندارد.

۴- شروع انتشار این داستان غیر واقعی در اینترنت نیز نامعلوم است؛ اما گویا شباهت این قصه به داستان فیلم هیائو میازاکی به انتشار آن در اینترنت کمک کرده است. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!