تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگ

بخشودگی خلافی خودرو به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر!

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« سلام کسانی که شماره کارت ماشین خود را تا ساعت ۲۴ امشب به ۳۰۰۰۵۱۵۱ بفرستند کلیه جرایم ماشین به مناسبت دهه فجر بخشیده میشود لطفا اطلاع رسانی شود. »

پاسخ شایعه

۱- ارسال شماره کارت خودرو به سامانه ۳۰۰۰۵۱۵۱ جهت بخشودگی جرایم رانندگی یک شایعه ای ساختگی است که چند سالیست در آستانه دهه فجر در فضاهای مجازی بازنشر می گردد.

۲- رییس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی درباره انتشار پیامکی کذب در خصوص بخشودگی جرایم رانندگی به مناسبت ۲۲ بهمن گفت: این پیامک به هیچ عنوان صحت ندارد و از سوی دیگر سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۵۱ که قبلا برای دریافت آخرین وضعیت خلافی خودروها فعال بود، با راه‌اندازی سامانه ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ غیرفعال شده است و دیگر هیچ خدمتی ارایه نمی‌کند.منبع

۳- اخبار رسمی در خصوص پلیس راهور تنها از طریق پایگاه اینترنتی زیر منتشر می‌شود و شهروندان برای اطلاع از آخرین خبرها، دستورالعمل‌های صادره و محدودیت‌های ترافیکی می‌توانند به این پایگاه مراجعه کنند. منبع

۴- این گونه شایعات چند سالیست در آستانه دهه فجر در فضاهای مجازی منتشر می شوند که همواره صحت آن از سوی مسئولین رد می شود. در لینک زیر تکذیبیه سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور در سال ۱۳۹۳ را در این ارتباط مشاهده می فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!