تدریس خصوصی زبان کره ای
بین المللپزشکی و سلامت

برگشت دادن بطری های آب معدنی سرطان زا توسط ناتو به ایران

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« برگشت دادن بطری های آب معدنی سرطان زا توسط ناتو به ایران / هشدار ناتو به دلیل آلودگی آب بعضی از نقاط افغانستان درخواست حجم خیلی زیادی آب معدنی از ایران داد؛ که بعد از ورود اولین محموله پس از آزمایش تمام بطری های آب معدنی به دلیل وجود مواد سرطان زا به ایران برگشت داده شد! جالبه که خیلی ها این خبر را خواندند ولی هیچوقت به این قضیه فکر نکردند چرا بطری های آب معدنی سرطان زا که الان نزدیک یک دهه در ایران و بین قشر زیادی از مردم هر روز استفاده میشود اینطور سرطان زا شناخته میشود؟
در اروپا آب های معدنی فقط یک هفته اعتبار دارند، ولی در ایران حتی تا یک سال!!!! (بطری های آب معدنی سرطان زا)
حالا با دقت مطالب زیر را بخوانید تا متوجه شوید قضیه از چه قراره؟ طبق نظر تمام حکما و علما، آب سالم، آبی است که وقتی شما آن را در یک ظرف می ریزید و در یک محیط راکد (مثل اتاق) قرار میدهید، این آب باید ظرف 48 ساعت بو بگیره و شروع به گندیدن کند.
خوب حالا شما تشریف ببرید یک بطری آب معدنی بگیرید و توی یک کاسه بریزید و 6 ماه صبر کنید!
اصلا” 10 سال صبر کنید. میبینید که کوچکترین بوئی نمیگیره.(بطری های آب معدنی سرطان زا)
آب شیر بعضی از شهرهای ایران هم همین خاصیت عدم گندیدن و بو گرفتن را داره. دلیلش اینه که شرکت های بسته بندی آب های معدنی برای ماندگاری بیشتر آب های توی بطری، داخل آن به ازاء هر یک لیتر به اندازه نیم میلی گرم فلوراید میریزند. که این ماده شدیدا” نگهدارنده و بدون بو هستش و برای یک بدن 100 کیلوئی خطرناک و سرطان زا است.
همین فلوراید وقتی با آب وارد بافت بدن شما میشود، درون بافت قرار گرفته و آب خارج میگردد. و بدن بصورت اتومات دور آن لایه لزج محافظ ایجاد میکند که به مرور بافت های شما بزرگتر میشود.
و به همین دلیل صبح ها احساس میکنید بدن شما ورم کرده یا چاق شده ائید.
بعضی ها میگویند آب میخوریم چاق میشویم! دلیل این امر وجود همین ماده میباشد.
بهترین کار برای سلامت بدن اینه که آب شرب توسط لوله کشی شهری خود را در یک ظرف مسی بجوشانید و در یخچال بگذارید تا خنک شود ، بعد از 45 روز میبینید که چطور بدن شما جمع و جور شده است.
و به اصطلاح وزن شما در بدن شما بطور دقیق تقسیم میشود. از طرفی نیترات از مواد نگهدارنده است که در ترکیبات مواد خوراکی کارخانه ای مورد استفاده قرار میگیرد، استاندارد جهانی و مجاز نیترات در آب معدنی ۰/۰۴ میلی لیتر است و مصرف بیش از این مقدار باعث ایجاد بیماری فرساینده Ms می‌گردد، در صورتی که در آب معدنیهای تولید ایران این میزان به ۱/۴ تا ۴/۶ میلی لیتر نیز مشاهده می‌شود.
لطفا به دوستان و آشنایان هم بگویید،
شاید هزاران نفر نجات یابد.
لطفاً در دیگر گروه ها ترویج دهید
برای سلامتی خود و خانواده تا دیگر آب معدنی بطری استفاده نکنید.
دانستن حق مردم است »

پاسخ شایعه

۱- انتشار این شایعه در اینترنت سابقه ی طولانی دارد و این در حالی است که در ابتدای شیوع این مطلب، دبیر انجمن آب ‌های معدنی و آشامیدنی ایران، ضمن تکذیب این خبر گفت: هیچ گونه صادرات آب بسته بندی به نیرو های ناتو در افغانستان نداشته ایم و این نیرو‌های نظامی مواد غذایی خود را به طور کامل از کشور ‌های متحد خود تامین می‌کنند.

۲- بر خلاف ادعای ذکر شده در متن شایعه، فلوراید جز مواد نگه ‌دارنده نیست و تنها برای دندان استفاده می ‌شود. بنابراین نه در ایران بلکه در هیچ جایی از جهان با هدف نگهدارندگی و افزایش تاریخ مصرف آب اقدام به افزایش فلوراید به آن نمی گردد. منبع

۳- به‌دلیل ویژگی ‌های زمین‌ شناسی ایران، آب ‌های بسته ‌بندی ‌شده در ایران ممکن است حاوی فلوراید طبیعی با غلظتی کمتر از یک و در محدوده ۰,۵ – ۰.۳ میلی ‌گرم در لیتر باشند که این مقدار فلوراید که به صورت طبیعی در آب وجود دارد و موجب عارضه ای نمی گردد. سازمان بهداشت جهانی حداکثر مجاز فلوراید در آب آشامیدنی را ۱,۵ میلی‌گرم در لیتر تعیین کرده است . وجود مقدار زیاد فلوراید در آب معدنی و بسته‌ بندی بسیار خطرناک و مسموم کننده بوده و در موارد سبک تر، باعث ایجاد لکه های قهوه ای بر روی دندان و از بین رفتن مینای آن می‌شود.

۴- تغییر مزه و بو ی آبی که در فضای باز نگهداری شده،به علت ترکیب آب با هوا، گرد و خاک، میکروبها و غیره می باشد. هنگامی که این نگهداری در محیطی در بسته و به دور از هوا مانند بطری باشد، قطعا این آلودگی نیز در اندازه ای بسیار کوچک تر خواهد بود. شایان ذکر است که به غیر از انجام فرآیندهای تصفیه و میکروب کشی، عملیات دیگری بر روی آب معدنی انجام نمی ‌شود.

۵- تاریخ مصرف یک ساله ی آب معدنی که در حال حاضر در سطح جهان برای آبهای معدنی استفاده میگردد، کمترین زمان قابل مصرف است که توسط تولیدکنندگان رعایت میگردد و در ایران نیز همچون همه کشورهای جهان آبهای بسته بندی دارای تاریخ مصرف یکسال می باشند .

۶- درج تاریخ مصرف بر روی بطری های آب، شاخصی برای کیفیت است نه ایمنی و تا زمانی که بطری ها به درستی مهر و موم شده و آسیب نبینند، آب را به مدت نامحدودی حفظ خواهند کرد. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!