تدریس خصوصی زبان کره ای
پزشکی و سلامت

بهبود سلامتی با استفاده از رژیم‌ های غذایی مبتنی بر گروه خونی

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« رژیم‌ غذایی مبتنی بر گروه خونی ، سلامتی را بهبود بخشیده و خطر بیماری را کاهش می‌دهند.
هر گروه خوني در زمان متفاوتي از تاريخ تكامل بشري، شكل گرفته است و بنابراين ما بايد رژيم‌هاي غذايي خود را مطابق با رژيم غذايي اجدادمان در زمان تكامل گروه خوني مشابه در بدن آن‌ها هماهنگ كنيم. اگر غذاهايي را بخوريد كه متناسب و سازگار با گروه خوني خودتان هستند، مي‌توانيد به راحتي آن‌ها را هضم كنيد، وزنتان كاهش يابد و سلامت و شادي بيشتري را تجربه كنيد… »

پاسخ شایعه

۱- رژیم‌ غذایی مبتنی بر گروه خونی نوعی رژیم غذایی تغذیه‌ ای است که در سال ۱۹۹۶ توسط دکتر «پیتر ج.د. آدامو» (Peter J. d’Adamo)، در کتاب «بر اساس گروه خون خود تغذیه کنید» مطرح شد. طبق این نظریه، رژیم غذایی بر اساس نوع گروه خونی مهم‌ترین عامل در تعیین یک رژیم غذایی سالم است. دکتر آدامو رژیم غذایی مجزایی برای هر نوع گروه خونی توصیه می‌کند.

۲- در سال ۲۰۱۳ نتیجه ۱۴۱۵ تحقیق مرتبط با این مساله را بازنگری و بررسی کردند اما حتی یک تحقیق معتبر علمی هم موید این موضوع نشد تا بتوان بر مبنای آن فرضیه رژیم غذایی مبتنی بر گروه خونی را تایید کرد.

۳- واقعیت این است که تا به امروز هیچ شاهد علمی برای حمایت از فرضیه رژیم غذایی بر اساس گروه خونی وجود ندارد و هیچ شاهد بالینی وجود ندارد که نشان دهد این نوع رژیم غذایی، سلامتی را بهبود می بخشد و در کاهش خطر بیماری نیز موثر است. منبع | منبع 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!