تدریس خصوصی زبان کره ای
پزشکی و سلامت

به هیچ وجه پیازی که در یخچال مانده را مصرف نکنید

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

“به هیچ وجه پیازی که در یخچال مانده مصرف را نکنید زیرا تمام میکروب های یخچال را به خود جذب کرده است و موجب عفونت چشم، روده و معده می شود ”

پاسخ شایعه

۱- این مطلب که در بسیاری از وب سایت های ایرانی درج شده یک شایعه قدیمی است که هم در دنیای واقعی و هم مجازی بر سر زبان ها افتاده است. نمونه های بیشتر این شایعه را در لینک های زیر مشاهده کنید.

۲- پیاز هیچ باکتری را جذب نمی‌کند. این تفکر که سبزیجات باکتری و آلودگی را از اطراف خود جذب می‌کنند منطقی نیست. به علاوه پیاز و سیر تا حدودی خاصیت اسیدی و ضد باکتریایی هم دارند.

۳- خاصیت ضد سرطانی پیاز که در برخی منابع منتشر گردیده است نیز صحت ندارد. تحقیقات جدید نشان می دهد آنتی اکسیدان ها تاثیری در درمان بیماری سرطان ندارند و در بعضی موارد، روند سرطان را تندتر نیز می کنند. بنابراین خوردن این قبیل سبزیجات به علت داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی برای سلامتی مفید است، اما از سرطان جلوگیری نمی‌کنند یا در درمان آن موثر نیستند.

۴- قرار دادن سبزیجات خرد شده در یخچال می تواند تا حدی رشد برخی از باکتری ها را کم کند. باکتری ها زمانی بر سبزیجات قرار می‌گیرند که محیط اطراف آلوده باشد و در این صورت می‌توانند بر روی سبزیجات خرد شده رشد و نمو کنند. منبع | منبع 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!