تدریس خصوصی زبان کره ای
اشخاصبین المللسیاست

بی توجه ترین رهبر دنیا نسبت به وضعیت معیشت مردم کشور

متن شایعه

« سید علی خامنه ای رتبه آخر شد . منبع

موسسه گالوپ از معتبرترین موسسات نظرسنجی در جهان است که در یک پروژه نظرسنجی بین المللی در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران بی توجه ترین رهبر نسبت به وضعیت معیشت مردم کشور خود است . این نظر سنجی در ۲۰۹ کشور جهان صورت گرفت و سید علی خامنه ای رتبه ۲۰۹ را بدست آورد . رتبه اول از نظر توجه دولت مردان به وضعیت معیشت و رفاه مردم به دولت سوئیس رسید و پس از آن کشورهای دانمارک ، سوئد، فنلاند و هلند رتبه های دوم تا پنجم جهان را بدست آوردند . دولت امریکا رتبه ۴۲ و کانادا رتبه ۲۸ و پادشاهی اسپانیا رتبه ۱۹ جهان میباشند . ایران پس از سودان ، گامبیا و سومالی رتبه ۲۰۹ جهان را کسب کرده است . طبق این نظر سنجی میزان رفاه و معیشت مردم سوئیس ۴/۹۸ از ۵ میباشد و میزان رفاه معیشت در ایران ۰/۰۲ از ۵ میباشد . ناگفته نماند که ایران‌ پنجمین کشور ثروتمند جهان است »

پاسخ شایعه

انجام و انتشار پروژه ی نظرسنجی “بی توجه ترین رهبر نسبت به وضعیت معیشت مردم کشور” در موسسه ی معتبر نظرسنجی گالوپ از اساس شایعه است و صحت ندارد.

آخرین نظرسنجی نزدیک این موسسه که نزدیک به موضوع رهبران دنیا می باشد، مربوط به نظرسنجی مردم دنیا در رابطه با عملکرد دونالد ترامپ تا پایان سال ۲۰۱۸ است.

ایران پنجمین کشور ثروتمند دنیا نیست. بر اساس شاخص تولید ناخالص داخلی، در آخرین رتبه بندی صندوق بین المللی پول، ایران در بین ثروتمندترین کشورهای دنیا رتبه ی ۷۱ را دارا می باشد. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا