تدریس خصوصی زبان کره ای
علم و فناوری

تریلیونر شدن یک شبه با خرید و رشد ناگهانی یک ارز دیجیتال ناشناخته

متن شایعه تریلیون دلاری شدن ارزش یک ارز دیجیتال ناشناخته در یک شب!

«یک نفر تو جورجیا شب ۲۰ دلار داده یک ارز دیجیتال ناشناخته خریده که حتی تا حالا اسمش را هم نشنیده بوده، صبح پاشده دیده پولش شده یک تریلیون و ۴۲۱ میلیارد و ۹۵۴ میلیون دلار!!»

پاسخ شایعه

دلیل اصلی این شایعه نشان دادن موجودی اشتباه کیف پول Coinbase بود 🙂

تریلیون دلاری شدن ارزش یک ارز دیجیتالی ناشناخته در مدت یک شب حقیقت ندارد. این ثروت ۱۵ رقمی تنها یک عدد نجومی است که به علت خطای سیستمی در یک کیف پول ارزهای دیجیتال به نام “Coinbase” پیش آمده و صرفا قابل مشاهده در کوین بیس والت است و ارزش دیگری ندارد.

فردی که این اتفاق برای وی افتاده است، کریس ویلیامسون دانشجوی دانشکده پرستاری در کشور آمریکا است که در توضیح این اتفاق به این نکته اشاره کرده که هنگامی که درصدد انتقال این ارز دیجیتال از صرافی کوین بیس به کیف پول دیگری بوده، مبلغ آن تغییر کرده است. درحال حاضر حساب وی مسدود است و نمی تواند از آن برداشت یا خرید کند و همچنان منتظر پاسخی از سمت شرکت Coinbase مانده است.

از آنجا که این ثروت نجومی قابل برداشت و استفاده نیست، ویلیامسون به این قضیه به دید یک سرگرمی نگاه می کند. این ثروت تنها یک اشکال در محاسبه و نمایش است. اشکالی که در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار رایج است. ویلیامسون گفته یکی از دوستانش که دقیقا همزمان با وی همین ارز را خریده، این اتفاق مشابهه برای وی نیفتاده است. منبع

کریس ویلیامسون

برای درک بیشتر غیرواقعی بودن این عدد که همچنان در حال رشد است و تا تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۱ به ۱۶۷ تریلیون دلار رسیده، کافی است آن را با دارایی برنارد آرنو، ثروتمندترین فرد جهان در سال ۲۰۲۱ مقایسه کنیم که بالغ بر ۱۸۶.۳ میلیارد دلار است.

کیف پول ارز دیجیتال

این ارقام نجومی که در کیف پول ویلیامسون مشاهده شده، تقریبا نهصد برابر ثروت برنارد آرنو و سه هزار برابر درآمد ناخالص کشور ایران در سال ۲۰۲۰ است! (درآمد ایران در سال ۲۰۲۰ مبلغ ۵۷,۲۷۳ میلیون دلار بود). هنوز هیچ‌یک از ثروتمندان جهان به رده «تریلیونر» شدن نرسیده‌اند. منبع ۱منبع ۲منبع ۳

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. عجب! ما را بگو فکر می کردیم طرف عجب خرشانسی بوده یهو ارزی که خریده چه رشد خفنی کرده ، نگو همش سرکاری و باگ نرم افزاری بوده :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!