تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگپزشکی و سلامت

حضور جراحان قلب اطفالِ آمریکا در بیمارستان شهید لواسانی و انجام عملِ رایگان کودکان

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« حضور جراحان قلب اطفالِ آمریکا / تیم جراحی قلب اطفال امریکا از فردا تا ۲۱ اسفند در بیمارستان شهید لواسانی تامین اجتماعی تهران بطور رایگان کودکانی راکه نیاز به عمل قلب دارند را جراحی میکنند لطفا اگر کودک بیماری را میشناسید معرفی کنید درصورت نداشتن دفترچه بیمه ، کل هزینه ها از طرف موسسه خیریه شریان پرداخت میشود. »

پاسخ شایعه

۱- خبری که تحت عنوان حضور جراحان قلب اطفالِ آمریکا در بیمارستان شهید لواسانی در حال انتشار است، شایعه بوده و این خبر مربوط به سال ۹۵ می باشد.

۲- پس از انتشار این خبر در سال ۹۵، على بروجردى مدير عامل بنياد نيك ورزى شريان اضهار داشت که درمان كودكان به دست تيم بين المللى انجام نشده و تمام مسئوليت كودكان با پزشكان بيمارستان لواسانى است.

۳- سید علی جمالیان رئیس بیمارستان شهید لواسانی گفت: این خبر که یک تیم بین المللی به ایران می آیند صحت دارد، اما اینکه جراحان امریکایی برای جراحی قلب کودکان دست به کار می شوند تکذیب می شود، زیرا قرار است این تیم که سال های پیش هم به ایران سفر کرده است در یک همایش علمی شرکت کند و در حاشیه این همایش با جراحان ایرانی تبادل نظر و مشاوره داشته باشد، ضمن اینکه جراحان ایرانی برای تبادل نظر و روش های کاری خود ۵۰ کودک را در این روزها جراحی می کنند.

۴- جمالیان افزود: حضور جراحان قلب اطفالِ آمریکا در ایران کاملا قانونی و با مجوز بوده و قرار نیست کار جراحی انجام دهند بنابراین تخلفی در کار نیست زیرا هر روز ناظران و اعضای هیئت علمی دانشگاه در همایش هستند و اگر کار تخلفی انجام شده بود بازرسان وزارت بهداشت از ادامه کار ما جلوگیری می کردند.

۵- متاسفانه این خبر در سال ۹۵ و بار دیگر در سال ۹۶ از برخی کانال های تلگرامی سودجو منتشر گردیده که هدف آنها از انتشار این پیام صرفا جذب مخاطبین و بازی با قلب کودکان بیمار و والدین بی بضاعت در صفحات تلگرام بوده است. منبع

شایعات فضای مجازی زیادند. بی تحقیق باور نکنید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!