تدریس خصوصی زبان کره ای
دین و مذهب

دختری که در سریلانکا بدون شوهر حامله شده بود!

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

“دختری که در سریلانکا بدون شوهر حامله شده بود و ادعا میکرد یک سفیینه ی فضایی او را ربوده و توسط یکی از بیگانگان مورد تعرض جنسی قرار گرفته …بالاخره پس از هشت ماه و بیست روز فرزندش را بدنیا آورده….در کمال حیرت و ناباوری کودکش به راستی یک بیگانه ی دورگه است…موجودی با سر و بدنی شبیه انسان ولی دارای یک چشم بزرگ در وسط پیشانی و بدون بینی…! اینجاست که علم از توضیح و توجیه این پدیده ی استثنایی و بسیار بسیار عجیب و نادر در میماند….حقیقتا ما در این گیتی تنها نیستیم ؟ فقط خدای لایزال میداند و بس….این تصویر یک روز پس از تولد نوزاد را نشان میدهد که در میان تدابیر شدید امنیتی توسط یکی از پزشکان رویال هاسپیتال در لندن گرفته شده و به تمام جهان مخابره گشته….. والبته در تولد این نوزاد بحث زیاده که میگن یکی از علایم ظهور امام زمان قیام مردی است که یک چشم در میان پیشانی دارد و معروف به دجال می باشد. و میگن شاید به روایتی این نوزاد همان دجال باشد.”

 پاسخ شایعه

1-داستان ربودن شدن دختر توسط موجودات فضایی کاملا بی اساس بوده و فاقد سند معتبر میباشد.

2-این کودک در یک بیمارستان خصوصی در مصر به نام سنبلاوین با ناهنجاری “سایکلوپیا “متولد شده است.  به گفته ی دکتر این کودک این ناهنجاری احتمالا به این خاطر است که کودک در رحم مادر در معرض اشعه بوده است.

3-این ناهنجاری خیلی معمول نبوده  ودر هر  16000 تولد زنده یک مورد دیده میشود بنابراین در تمام دنیا وجود داشته و اتفاق جدیدی نیست.علائم بالینی این بیماری متفاوت است ولی در موارد شدید عبارتند از :عدم وجود بینی (آنوسمیا)، وجود یک چشم در مرکز(سیکلوپیا)،عقب ماندگی ذهنی. معمولا این کودکان زودتر از موعد به دنیا می آیند و بیش از چند روز زنده نمی مانند. منبع

4- دجال در برخی ادیان و مذاهب:

*مسیحیت:عبارت دجال در عهد جدید چندین بار تنها در رساله یوحنا آمده‌است.همچنین گفته شده دجال یا ضد مسیح شخصی است که در آخر الزمان قیام کرده و مسیح، رجعت کرده او را از پای در خواهد آورد.

*دجال در اسلام:در روایات اسلامی و روایاتی منتسب به محمد(ص)، پیامبر مسلمانان، یکی از نشانه‌های دوران ظهور و آخر الزمان خروج دجال است. ظهور دجال از نشانه‌های برپایی قیامت دانسته شده‌است.

*دجال در روایات اهل سنت: «صائد بن صید» که در زمان محمد می‌زیسته و محمد او را از مصادیق دجال معرفی کرده‌است و چون بعداً از خروج دجال در آخرالزمان نیز خبر داده بعضیها گمان کرده‌اند دجال موعود همان «صائد بن صید» است و در نتیجه به زنده ماندن و طول عمر او قائل شدند.

*دجال در روایت‌های شیعه: در روایت‌های شیعه نیز گفته‌های زیادی در مورد دجال به چشم می‌خورد و اینچنین گفته شده آست که وی در زمانی که مردم گناهان زیادی را انجام دهند و نیکی را بد و بدی را نیک بدانند، ظهور خواهد کرد. منبع

5-این گونه نقصان ژنتیکی ممکن است برای هر نوزادی اتفاق بیفتد و به همین دلیل نمیتوان آنرا محدود به یک نوزاد دانست! بنابراین انتساب دجال به یک نوزاد به جهت داشتن یک نقص ژنتیکی عقلانی و قابل قبول نیست!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!