تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگ

درگیری مامورین گشت ارشاد، در خیابان عفیف آباد شیراز با مردم !

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

“در خیابان عفیف آباد شیراز مامورین گشت ارشاد با مردم در گیر شدند. به نقل از یکی از شاهدین ماجرا: مامورین گشت به اصطلاح ارشاد! …قصد داشتند دختری که با مادر خود برای خرید به خیابان آمده بود را سوار ماشین كنند. ماموران كه با مقاومت دختر جوان و فریاد های او مواجه شدند با استفاده از اسپری فلفل قصد در ساكت كردن دختر جوان دا شتند اما این موضوع باعث خشم جوانان شد و با نیروی انتظامی درگیر شدند. ماموران در پی واكنش مردم و جوانان خشمگین دختر جوان را داخل خودرو سمند گشت كردند و به كوچه خلوتی در همان حوالی می برند و شروع به كتك زدن دختر جوان كردند . یكی از جوانان حاضر در صحنه به خبرنگار ما گفت: وقتی ما دیدیم كه دختر جوان زیر پای ماموران در حال كتك خوردن است, سكوت را جایز ندیدیم و با مردم و سایر جوانان با عوامل نیروی انتظامی درگیر شدیم. مردم خشمگین كه تعدادشان به بیش از 200 نفر می رسید با سنگ و چوب به ماشین گشت حمله كردند. ماموران نیروی انتظامی با حمایت پلیس ضد شورش كه به نقطه درگیری اعزام شده بود, با شلیك تیر هوایی و ضرب و شتم مردم دختر جوان را همراه خود بردند و تعدادی از جوانان را كه با آنها درگیر شده بودند دستگیر كردند. یكی از ساكنین محل كه در این درگیری حضور داشت به خبرنگار ما گفت: این روزها خیابان های ما پر از این نمونه ها است. جمهوری اسلامی با تربیت چنین نیروهایی سعی دارد تا جوانان را در خفقان نگه دارد.”

پاسخ شایعه درگیری مامورین گشت ارشاد، در خیابان عفیف آباد شیراز با مردم را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

 پاسخ شایعه

۱- مطلب بالا صحت نداشته و در هیچ منبع معتبری نمی شود. 

۲- بر اساس بررسی هایی انجام شده، این مطلب تنهادر چند سایت تفریحی و غیر معتبر منتشر گردیده است.

۳- مشخصا داستان ذکر شده تنها زاییده ذهن متخیل نویسنده آن است؛ چرا که در صورت وجود چنین مساله ای و درگیری ۲۰۰ نفر با پلیس و شلیک تیر هوایی،مسلما مدرک و سندی از این حادثه موجود بود و این درگیری در خبرگزاری ها مسکوت نمی ماند!

۴- انتشار چنین شایعاتی در شبکه های اجتماعی آن هم پس از ۸ سال، صرفا در جهت تشویش اذهان عمومی و تخریب ماموران نیروی انتظامی صورت گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!