تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگ

دستگیری اولین نیروی انتحاری داعش در مترو تهران!

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

“فوری فوری
بعد از آماده باش نیروهای اطلاعتی و عملیاتی در تمام ایستگاهای مترو تهران با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) اولین نیروی انتحاری داعش با کوله ای نزدیک 80 کیلو تی ان تی …در خط 3 متروی تهران شناسایی و با هجوم نیروهای امنیتی به  مترو و غافل گیر کردن این مزدور پست و کثیف عملیات وی خنثی گردید . لذا با پخش این پست خواهشمند است جهت آگاه  سازی مردم فهیم و شهید پرور ایران عزیز،نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور را در راستای برقراری امنیت فرزندان این مرز و بوم یاری رسانید.

و من الله التوفیق
بخش مبارزه با تروریست اداره 7 وزارت امنیت و اطلاعات جمهوری اسلامی ایران”

پاسخ شایعه

1- این خبر دروغین همزمان با انجام مانور ضد تروریسم در شهر و متروی تهران، جهت ایجاد رعب و وحشت در هموطنان ساخته و منتشر شده است.

2- افزایش شمار مأموران پلیس در سطح معابر و اماکن شهر تهران به منظور آمادگی پلیس برای مقابله با هرگونه تهدید تروریستی احتمالی انجام شده و به نوعی تمرین عملیاتی محسوب می‌شود.

3- در این تمرین عملیاتی نیروهای یگان ویژه، یگان امداد، واحدهای 110، نیروهای نامحسوس زن و مرد، تیم‌های بررسی و خنثی‌سازی بمب و … حضور دارند. منبع

4- تصویر منتسب به این شایعه نیز حاصل تصویربرداری مردم در متروی تهران از مانور اقتدار یگان های ویژه نیروی انتظامی می باشد. این مانورعصر پنجشنبه شانزدهم مهر ماه به مناسبت هفته نیروی انتظامی در میدان صبحگاه ستاد فرماندهی یگان ویژه برگزار شد. منبع

5- ادعای شایعه در رابطه با نحوه انجام این حمله تروریستی غیر منطقی و دروغین می باشد. چرا که نحوه سازوکار اینگونه حملات تروریستی به گونه دیگری انجام می پذیرد و مسلما بصورت حمل کوله 80 کیلویی “TNT”  توسط یک نفر نمی باشد!!

6. از نکات دیگر برای رد این شایعه می توان به نقل قول آن از سمت “وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران” اشاره کرد.چرا که انتشار این خبر از سوی این وزارتخانه صحت ندارد!

7. شهر تهران در امنیت کامل است.هیچ تهدیدی مبنی بر بمب ‌گذاری در ایستگاه شهید حقانی و یا دیگر مکان‌های شهر تهران وجود ندارد.شایعات منتشرشده در این خصوص کاملا کذب بوده وعاملین انتشار آن نیز شناسایی شدند. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!