تدریس خصوصی زبان کره ای
بین المللسیاست

رای گیری گوگل برای تعیین نام خلیج فارس بر روی نقشه

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

«خبر فوری فوری، ایران دوباره به شرکت گوگل اعتراض نموده بخاطر اسم خلیج فارس که در نقشه گوگل خلیج عربی ثبت شده است…

برای همین هم شرکت گوگل اعتراض ایران را قبول کرده وگفته راجع به این دو رای گیری اینترنتی انجام میگیره که رای هر کدام بیشتر شد به اسم همان ثبت مشود. سریع اقدام کنید.همین الآن.۹۰درصد مردم کشورهای عربی رای دارند.۱۰درصد ایرانی ها تا وقت رای گیری تمام نشده،بشتابید. اگر همت نکنی اسم خلیج فارس برای همیشه به فراموشی میرود. وارد سایت شوید سمت راست دو دایره هست روی خلیج فارس کلیک کنید و بعد بر روی voteکلیک کنید با موفقیت و پیروزی…

کلیک کنید لطفا. اینم آدرس سایت:

http://www.persianorara****gulf.com/index.php

کمتر از یک دقیقه وقتتونو میگیره…لطفاً هر کی ایرانیه اطلاع رسانی کند. عقب افتادیم خواهشا برای همه گروهها و کانال هاتون ارسال کنید.هرچی گروه داری،براش بفرست.»

پاسخ شایعه

۱- رای گیری برای انتخاب نام خلیج فارس از طرف گوگل، یک شایعه ساختگی است و حقیقت ندارد.

۲- سایت نام برده شده در متن شایعه یعنی “خلیج فارس یا خلیج ع -ر-ب -ی ” و نمونه های دیگر آن مانند سایت “کدامین خلیج” هیچ ارتباطی با شرکت گوگل و یا هر منبع معتبر دیگری ندارند. این وب سایت ها مجعول هستند و بازدید از این وبگاه ها و اقدام به رای دادن در آنها، تنها باعث بالا رفتن بازدید سایت و در نتیجه فراهم کردن امکان کسب درآمد برای صاحبان شان می گردد.

۳- براساس تحقیقات و مستندات منتشر شده، صاحب اين سايت، يک جوان عرب سوری تبار به نام “هُمام القـُراني” است که به سادگی می تواند نتایج نظرسنجی را بنا به تمایل خود اصلاح نماید و به همین دلیل به احتمال بسيار زياد، نتیجه آرای نمایش داده شده نیز، جعلی و بی اعتبار است.

۴- استفاده از نام جعلی “خلیج ع -ر-ب -ی ” (به فارسی) یا “Ara**ian Gulf” (به انگلیسی), به هر صورت و شکلی، موجب بالا رفتن میزان استفاده از این نام مجعول در موتورهای جستجوگر و همچنین به نوعی به رسمیت شناختن آن است. در نتیجه نوشتن آدرس این وب سایت (با توجه به قرار گرفتن نام خلیج در کنار کلمه Arabian)  کمک به افزایش استفاده از این نام مجعول در اینترنت است و عملا نتیجه بازدید از این سایت، برخلاف منافع ایرانیان خواهد بود. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!