تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگ

رقص خانواده سریاس صادقی پس از به هلاکت رسیدن آن ملعون !

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« منزل سریاس صادقی یکی از عوامل حمله تروریستی به حرم امام بعداز شنیدن خبربه هلاکت رسیدنش ملعون وصیت کرده بوده وقتی از هلاک شدنش با خبر میشن گریه نکنن و فقط رقص کنند و اینهاخانواده ملعونن »

پاسخ شایعه

1- کلیپی که تحت عنوان “رقص خانواده سریاس صادقی پس از به هلاکت رسیدن آن ملعون” در فضای مجازی منتشر شده است یک شایعه بوده و صحت ندارد.

2- این کلیپ متعلق به عزاداری خانواده محمود طالبی (ملقب به شاه مازندران) یک از اشرار مازندران است که در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ در زندان درگذشت.

3- زبان افرادی که در این ویدئو در حال عزاداری هستند نیز متعلق به زبان محلی شهر های استان مازندران بوده و ارتباطی با زبان کردی ندارد. شایان ذکر است که رقص ابتدای این ویدیو نیز یک رقص محلی شمالی است و هیچ شباهتی به رقص های کردی مرسوم ندارد.

4- سریاس صادقی اهل پاوه، کرمانشاه بود که حدود دو سال پیش در فهرستی از سوی حزب دموکرات کردستان همراه با چند تن دیگر متهم به تبلیغات آزادانه برای داعش در بین جوانان کرد مناطق غرب شده بودند. او از مهاجمانی بود که به آرامگاه آیت ‌الله خمینی یورش بردند و طی عملیات انتحاری خود را منفجر کرد و عکس سر جدا شدهٔ وی در محوطهٔ آرامگاه منتشر و بعدها هویت وی همراه عکس از سوی وزارت اطلاعات با نام سریاس در اختیار عموم قرار گرفت. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!