تدریس خصوصی زبان کره ای
پزشکی و سلامت

ریحان بنفش یکی از عوامل بروز سرطان

متن شایعه

« ریحان بنفش یکی از عوامل بروز سرطان میباشد سازمان نظارت بر مواد غذایی امریکا FBA پس از برسی و آزمایشات گسترده اعلان کرد که مصرف ریحان بنفش یکی از مهمترین عوامل ایجاد سرطان مخصوصا سرطان پروستات در مردان و سرطان سینه در زنان میباشد.
این نتیجه تحقیق بر روی بیش از پانصد مورد سرطان پروستات و سینه در کل امریکا بوده و نتایج مشابهی هم در اروپا بدست امده که به همین علت مصرف ریحان بنفش از مدتی پیش در امریکا و اخیرا در اروپا ممنوع و تولید ان تقریبا متوقف شده است ولی در اماری که اخیرا منتشر شده عمده تولید و مصرف این نوع سبزی در اسیا علی الخصوص کشورهای جنوب شرق اسیا و متاسفانه ایران میباشد دقیقا مناطقی که بیشترین آمار ابتلا به سرطان در کل جهان را دارد.
بیاییم با نشر این خبر هموطنان خویش را آگاه سازیم تا از مصرف این سبزی خودداری کنند و به جای ان فقط ریحان سبز مصرف کنند » منبع  منبع 1

پاسخ شایعه

۱- ادعای متن شایعه مبنی بر سرطانزا بودن ریحان بنفش یک ادعای واهی بوده و هیچ مبنای علمی ندارد.

۲- سازمانی تحت عنوان سازمان نظارت بر مواد غذایی امریکا FBA وجود ندارد و بر خلاف متن شایعه در واقع این سازمان، اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا (Food and Drug Administration) مشهور به اف ‌دی‌ اِی (FDA) نام دارد که یکی از نهادهای وابسته به وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا می ‌باشد.

۳- بر اساس بررسی های انجام شده، هیچ ادعایی تحت عنوان سرطانزا بودن ریحان بنفش در سازمان غذا و دارو آمریکا و هیچ منبع معتبر دیگر یافت نشد.

۴- بیشترین آمار ابتلا به سرطان متعلق به کشور آمریکا، استرالیا، فرانسه و دانمارک (پایتخت سرطان دنیا) می باشد و ایران در گروه سالم ترین کشور ها در رابطه با ابتلا به بیماری سرطان می باشد.

۵- در منابع پزشکی خواص بسیار زیادی از گیاه ریحان بنفش ذکر شده که تحریک اشتها و لینت دهنده مزاج، خاصیت ضد سرطانی، تقویت سیستم گوارشی و بهبود سیستم عصبی را می توان ازین خواص بر شمرد. منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا