تدریس خصوصی زبان کره ای
علم و فناوری

ساخت استیکر با تصویر شخصی پروفایل کاربران

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن شایعه

« ساخت استیکر با تصویر شخصی پروفایل کاربران / زنگ خطر هرکی عکس پروفایلش تو لاین .واتس. وایبر.تلگرام.انیستاگرام.تانگوو…عکس خودش یا بچه اش هست برداره …دارن با عکسها استیکرهای بی ادبانه وشرم آور درست میکنن خواهشا عکساتونو عوض کنید و اطلاع رسانی کنید … » * پاسخ شایعه ساخت استیکر با تصویر شخصی پروفایل کاربران را در سایت بررسی شایعات بخوانید.

پاسخ شایعه

1- موضوع امکان برداشت تصاویر از پروفایل های شخصی افراد در فضاهای مجازی و استفاده های غیر اخلاقی از آنها من جمله ساختن استیکر یا ویرایش و پخش شایعات منتسب به آن تصاویر، در عین اینکه امری شدنی است ولی با بزرگ نمایی در این متن در حدِّ یک شایعه عنوان شده است.

2- حضور در فضاهای مجازی نیز همچون فضاهای حقیقی رعایت آداب و اصول محافظه کارانه خود را برای ایمن ماندن از خطرات و پیشامدهای ناخوشایند، طلب می کند. توصیه متن شایعه به مثال این است که چون در جامعه تعدادی دزد و سارق وجود دارد، به همه توصیه کنیم در خانه بمانند و از منزل خارج نگردند.

3- از جمله توصیه های مفید در ارتباط با محفوظ ماندن از صدمات ناشی از سرقت تصاویر شخصی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•  تعیین تنظیمات نرم افزارهای ارتباطی به نوعی که تصاویر شخصی شما برای اشخاص ناشناس نمایش داده نشود. بعنوان مثال شما در تلگرام می توانید تنظیمات خود را به گونه ای تعیین نمایید که تنها افرادی که شماره تماس شما را در گوشی خود ذخیره دارند، قادر به مشاهده تصویر پروفایل شما باشند.

 •  انتخاب عکسهایی با کیفیتِ غیر قابل استفاده برای سوء استفاده توسط دیگران. شما می توانید با استفاده از نرم افزار Paint و یا دیگر نرم افزار های ویرایش عکس بر روی رایانه و یا تلفن همراه خود، قبل از آپلود عکسی بعنوان تصویر پروفایل تان، به راحتی کیفیت آن را در حدی که قابل سو استفاده نباشد پایین بیاورید. منبع

•  عدم حضور در فضاهای مشکوک مجازی و گروه هایی که از سلامت فکری/شخصیتی افراد حاضر در آنها اطمینان خاطر ندارید و عدم ایجاد ارتباط با افراد ناشناس، از دیگر راهکارهای محافظه کارانه برای دور ماندن از آسیب های احتمالی حضور و فعالیت در فضاهای مجازی می باشد. به خاطر داشته باشید شما به راحتی قادر به مسدود کردن ارتباطات کاربران مزاحم و ناشناس هستید. منبع

•  در پایان نکته مهم و شایان ذکر این است که کاربران تلگرام می توانند در صورت مواجهه با هر گونه سواستفاده احتمالی رخ داده در ارتباط با خود و یا دیگران، اعم از مورد استیکرها و یا مشاهده گروه های غیراخلاقی و غیره، مراتب را طی یک پیام به آدرس الکترونیکی زیر ارسال نمایند.

abuse@telegram.org

سرویس پشتیبانی این نرم افزار ارتباطی در اسرع وقت و با حساسیت فراوان این گزارشات را بررسی و پیگیری می نماید. منبع

4- از شما خواهشمندیم با به اشتراک گذاری این مطلب با دیگران، سهمی ارزنده در به وجود آوردن بستری سالم و ایمن برای فعالیت در فضاهای مجازی و فرهنگ سازی استفاده صحیح از نرم افزارهای ارتباط جمعی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!