تدریس خصوصی زبان کره ای
اجتماع و فرهنگ

کمپین انصراف از مشرف شدن به خانه خدا

کمپین انصراف از رفتن به خانه خدا که در فضای مجازی اجرا شد!

شایعه ای که در فضای مجازی با عنوان انصراف از مشرف شدن به خانه خدا منتشر شد خیلی زود مشخص شد که شایعه است.

خانه خدا

متنی شایعه ای که با عنوان کمپین انصراف از رفتن به خانه خدا در شبکه های اجتماعی منتشر شد به شرح زیر است:

“کمپین انصراف از مشرف شدن به خانه خدا کلید خورد انصراف سیصد نفر همشهریان یزدی جای تشکر و قدر دانی داره حاجیان واقعی یزدی ها شدند.

ضمنا پول ثبت نام را به بیمارستان شاه ولی یزد که مخصوص بیماران سرطانی میباشد اهدا نمودند. لطفا اطلاع رسانی کنید تا همه ایرانی ها انصراف بدن عزت ایرانی نباید بدست ال سعود خار بشه حاجیان استان یزد زیارت قبول خدا قوت”

پاسخ شایعه کمپین انصراف از رفتن به خانه خدا:

۱- پیگیری های خبرنگار تابناک یزد نشان می دهد خبر انصراف از رفتن به خانه خدا صحت ندارد و شایعه می باشد.  منبع

۲- رئیس بیمارستان شاه ولی یزد که در این پیام تلگرامی، محل دریافت کمک های حاجیان انصرافی بوده در گفتگو با تابناک یزد، این رخداد را تکذیب کرد.

۳- دکترحسین اعرافی اظهار داشت: اهدای کمک به بیمارستان شاه ولی یزد توسط کسانی که از حج خود منصرف شده اند، صحت ندارد. وی افزود: این بیمارستان توسط خیرین حمایت می شود ولی چنین خبری شایعه است.

۴- گفتنی است پس از فاجعه منا در موسم حج، برخی از پیام های شبکه های اجتماعی می کوشد دیدگاه مخاطبان خود را نسبت به فریضه حج تغییر دهد و پیام انصراف دسته جمعی یزدی ها از رفتن به خانه خدا، در این راستا تفسیر می شود.

۵-  اخبار غیر موثق و بدون سند بصورت هدفمند و برای ایجاد تشویش در افکار عمومی جامعه تهیه و منتشر می شوند؛ با منتشر نکردن این پیامها قطع کننده زنجیره انتشار شایعات باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!