تدریس خصوصی زبان کره ای
بین المللپزشکی و سلامت

مقالات دکتر Li wenliang در ارتباط با تاثیر نوشیدن چای بر درمان بیماری کرونا

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش

متن‌ شایعه

«مقالات دکتر. لی Wenliang در ارتباط با تاثیر نوشیدن چای بر درمان بیماری کرونا»

پاسخ‌ شایعه

‌دکتر لی ون‌لیانگ متخصص چشم پزشکی است که در دسامبر ۲۰۱۹ شیوع بیماری شبیه سارس را برای اولین بار هشدار داده و بعد از این افشاگری از سوی دفتر امنیت عمومی به علت “تشویش اذهان عمومی و انتشار اطلاعات کذب” بازجوئی و مواخذه شد. پس از شیوع بیماری و علنی شدن ماجرا، مسئولان شهر از او عذرخواهی کردند، البته زمانی که خود او نیز مبتلا و قربانی این ویروس گشته بود. ‌ منبع  – منبع 1

در سایت خبری CNN مطلبی در رابطه با تاثیر چای ‌در روند درمان کرونا ویروس وجود ندارد، در این ارتباط تنها مقاله ای در سایت Chinadaily منتشر شده بود که پس از چند روز به دلیل نیاز به تحقیقات تکمیلی از خروجی آن سایت حذف گردید. منبعمنبع 1

در مقاله حذف شده ذکر شده بود که محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های استان ژیجیانگ، از طریق سلول های کشت شده در شرایط آزمایشگاهی دریافتند، چای در کشتن ویروس به صورت خارج سلولی و سرکوب تکثیر داخل سلولی به خوبی عمل می کند.

اما در مقاله‌هایی که در رد این فرضیه آمده گفته شده که چای در هنگام نوشیدن به هیچ وجه به ریه ها نمی رسد و کرونا ویروس، سلولهای ریه را درگیر می کند. بنابراین حتی اگر بررسی‌های آزمایشگاهی ثابت کنند که چای می تواند ویروس را مهار کند یا آن را از بین ببرد، به این معنی نیست که نوشیدن آن در بدن نیز همین اثر را بر روی آن خواهد داشت.

بطور کلی نتایج بدست آمده از بررسی‌های اولیه تاکنون برای نتیجه گیری کافی نیست و برای تایید و یا رد کردن این ادعا نیاز به انجام آزمایشاتی بر روی حیوانات و سپس آزمایشات بالینی روی انسان وجود دارد. در حال حاضر سازمان بهداشت جهانی هنوز بر استفاده از مواد غذایی خاصی برای درمان کرونا ویروس اشاره ای ننموده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

لطفا در مرورگر خود افزونه adblocker را جهت مشاهده این سایت، غیرفعال کنید!